LG’den Akıllı Saat Atağı!


30 Haziran 2015 Salı 06:30
LG’den Akıllı Saat Atağı!

Akıllı cihazların büyüyen ve çözünürlüğü artan ekranları, gelişen işlem gücüyle de batarya düşmanı haline geldi! Hemen hemen bütün akıllı telefon üretici firmalar, batarya ömrü konusunda kullanıcılarını memnun edemiyor. Bu konuda Samsung ve LG gibi batarya üretimi konusunda deneyimli firmalar çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmalardan nasibini, elbette akıllı saat bataryaları da almış durumda!

Bilindiği gibi mevcut lityum-iyon batarya teknolojisi konu olduğunda, enerji kapasite artırımı sadece pil boyutu ile doğru orantılı olacak şekilde sınırlı kalıyor. Yani ne kadar alan, o kadar kullanım ömrü anlamı çıkartılıyor. Ancak durumun böyle olmasına karşın yeni yeni piyasada yer etmeye çalışan akıllı saatler zor durumda kalıyor. Zira akıllı saatlerin boyutları, başta ekran olmak üzere “akıllı kavramının enerji ihtiyacına yetişemiyor!

LG’den yepyeni altıgen akıllı saat bataryası!

LG’nin kimya bölümü, uzun süredir LG Smart Watch modelleri başta olmak üzere, genel olarak akıllı saat konsepti için yeni bir batarya noktasında çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu. Bu çalışmaların yenilikçi sonucu, geliştirilen altıgen akıllı saat pili ile gün yüzüne çıkmış oldu!

15-06/30/lg_yeni_batarya_teknolojisi.jpg

Akıllı saatler daha uzun pil ömrü sunacak!

LG Chem’in(LG kimya bölümü) duyurduğu yeni altıgen akıllı saat pilleri, başta şekli olmak üzere yenilikçi kimyasal detaylarla beraber yaklaşık olarak %25 daha fazla enerji sağlayabiliyor. Bu payda ise gün içi LG akıllı saatlerin kullanım ömrüne 4 saatlik bir katkı sağlamış oluyor.

LG’nin yaptığı bu açıklamalara eklediği bilgiler, bu altıgen batarya tasarımının yuvarlak ekranlı akıllı saatleri, büyük ölçüde ileri taşıyabilecek nitelikte olduğu yönünde… Aktarılan bilgilere göre bu altıgen batarya konsepti, akıllı telefonlarda da kullanıma yatkın ve akıllı saatlerin %25’lik ektra batarya ömrü katkısına karşın, çok daha fazla oranlı kazanım elde etmeyi mümkün kılıyor.

15-06/30/lg_yeni_batarya_teknolojisi2.jpg

Akıllı telefon pilleri de artacak!

LG Chem’in son eklemeleri ise bu altıgen batarya teknolojisinin, hayatımıza ne zaman girmeye başlayacağı konusuna açıklık getiriyor. LG, bu altıgen akıllı saat bataryasının 2018 yılında aktif olarak cihazlarda yer alabileceğini öngörüyor. Ayrıca bu öngörü sadece akıllı saatler için değil, yeni nesil akıllı telefonlar için de geçerli olacak.

LG’nin bu yeni pil konsepti, patentlenerek kendi cihazları için özgün mü kalacak yoksa diğer firmalara da satış yaparak gelirlere katkı mı sağlayacak sorularının cevapları ise henüz netleşmiş değil.

Son olarak öyle görünüyor ki dev teknoloji firmaları, kullanıcıların artan ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanan batarya ömürlerini arttırmak için yoğun çalışmalar içerisindeler. Zaten aksi halde kullanım ömürleri mevcut piller ile her yeni modelde daha da azalacağa benziyor.

 

:: LG akıllı saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

SAÇMALIK AKILLI SAAT İŞİ..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

%25 tamam güzel ama halen daha yeterli değil, bataryalar kesinlikle geliştirilmeli ve bundan sonra bataryasını geliştiren en çok kazanan olur..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Güney Koreli kızlar ne kadar güzel yaa:)

" LG’den Akıllı Saat Atağı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’den Akıllı Saat Atağı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’den Akıllı Saat Atağı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!