Okunma

Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı!


08 Kasım 2018 Perşembe 19:30
Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı!

Şimdilerde otomotiv gündeminde otonom sürüş teknolojileri ve uçan arabalar gündemde. Teknoloji şirketleri ile otomotiv şirketleri de birlikte çalışıp bu hedefleri gerçekleştirmek için her geçen gün yeni adımlar atıyor. Yabancı uçan taksi girişim şirketi Lilium, bu hedefler doğrultusunda kurulmuş bir ‘startup‘. Bu doğrultuda deneyimli kişilerden yardım almak için üç yeni çalışanı, geçtiğimiz günlerde bünyesine kattı.

Eski Audi ve Airbus çalışanları işe alındı!

Lilium, kendi hedefleri doğrultusunda şirkete yardımcı olacak kişileri eski Audi ve Airbus çalışanlarından seçti. Bu çalışanlar otonom uçuş, araç üretimi ve yasal yollar gibi noktalarda şirkete yol açacak.

lilium

Audi’de otonom sürüşün başı olan Mirko Reuter şirkette göreve başlayan isimlerden birisi. Yeni görevi otonom uçuş müdürlüğü olacak. Mekatronik, robotik ve otomasyon alanlarındaki eğitimi ve geçmişi sayesinde, şirkete çok şey katacağına inanıldığı belirtildi.

Lilium’un Uçak Montaj Merkezi Müdürü olarak işe başlayan Jakob Waeschenbach ise eski bir Airbus çalışanı. Airbus’ta kurulumdan sorumlu olan Jakob, şirketin uçak montajını hızlandırması için yeni fabrika kurulması noktasında yardımcı olacak. Basın toplantısında anlatıldığı kadarıyla Lilium’un amacı, uçak üretim sürecini tıpkı otomobil üretim süreci gibi daha basit bir hale getirmek. Tabii uçağa göre.

Yeni göreve başlayan son kişi ise Airbus’ın eski Kiralama ve Finans Başkan Yardımcısı Rochus Moenter. Şimdi ise Lilium şirketinde genel danışmanlık ve yasal işler başkanlığı yapmakta. Uçan taksi hizmeti, devreye girdiği zaman yasal işlerle uğraşmak için epey vakit ayıracak gibi duruyor.

Lilium ilk hizmetin 2025 yılında yapılacağını düşünüyor!

Bu yeni çalışanlar ile birlikte Lilium, gökyüzünde isteğe bağlı hizmet veren uçan taksi hizmeti için kararlı adımlar attı. Şirket önümüzdeki sene içerisinde dikey kalkış ve dikey iniş testlerini, insanlı testlerle birlikte yapacağını da duyurdu. Tüm bu test aşamaları tamamlandıktan sonra şirket faaliyete başlayacak. Bunun için tahmin ettikleri lansman tarihi ise 2025 yılı. Lilium’un bu konudaki en büyük iddialarından birisi ise, bu araçlarla birlikte seyahat sürelerinin çok kısalacağı ve otomobilli seyahatlerle aynı ücret çizgisinde bulunacakları. Yine de şirketin bir girişimcilik şirketi olduğunu akılda tutmak gerekiyor. Umut bağlamak için halen biraz erken.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "