Link kısaltma servisleri! En iyi URL kısaltma araçları


22 Şubat 2020 Cumartesi 11:20
Link kısaltma servisleri! En iyi URL kısaltma araçları

Link kısaltma servisleri sadece uzun olan bir internet sitesi adresini kısaltmakla kalmıyor, aynı zamanda analizler yapmanıza imkan tanıyor. Kısalttığınız linke kaç kişinin tıkladığını, tıklayanların hangi internet sitesinden geldiğini görüyorsunuz.

En popüler link kısaltma servisleri – URL kısaltma

Böylece hoş görünmeyen uzun adreslere veda ederken, içeriğe olan ilgiyi takip etmek konusunda büyük bir avantaj yakalamış oluyorsunuz. Bunun yanı sıra bazı servisler ücretli üyelerine bağlantıları değiştirme imkanı tanıyor. Örneğin, sürekli çekilişler düzenliyorsanız “bitly.com/sitecekilis” tarzında bir kısa link oluşturup bunun yönlendirdiği adresi sürekli değiştirmek mümkün.

Google’ın yıllardır kullanılan goo.gl servisinin fişini çekmesi ile kullanıcılar yeni alternatifler aramaya başladı. Bizde alternatifleri sizler için bir araya getirdik.

Link kısaltma servisleri - En iyi URL kısaltma araçları - ShiftDelete.Net

1. Bitly 

URL’leri kısaltmak söz konusu olduğunda en güçlü ve popüler servislerden birisi olan Bit.ly ile herhangi bir ücret ödemeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ücret ödeyerek bunu bir adım ileri taşımak istediğinizde ise link kısaltırken özel alan adınızı kullanmanıza imkan tanıyor. Bunun yanı sıra ücretli sürüm bağlantıyı yeniden hedefleme, istatistikleri gizleme gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.

2. TinyURL

Tamamen anonim bir şekilde hizmet sağlayan TinyURL’nin en büyük avantajı kısa linki özelleştirme şansı sunması. Örneğin: tinyurl.com/y32131231 gibi rastgele bir link yerine tinyurl.com/internetsiteniz şeklinde bir adres oluşturabilirsiniz. Servisin anonim yapısı nedeniyle herhangi bir üyelik sunulmazken, linkler hakkında istatistiklere erişemiyor olmanız bu durumu dezavantaja çeviriyor.

3. Ow.ly

Bu servis popüler bir sosyal medya yönetim aracı olan Hootsuite‘yi kullananlara oldukça tanıdık gelecek. Hootsuite’ye entegre olan bu servis sosyal medyada veya herhangi bir yerde paylaşacağınız bağlantıları kısaltmanızı sağlıyor. Hali hazırda Hootsuite kullanıcısıysanız, Ow.ly’ye Hootsuite kontrol panelinden erişebilirsiniz. Kısalttığınız URL’lerinizin analizlerini de görebilirsiniz.

4. ClickMeter

Tamamen bu iş için geliştirilen ve yüzlerce linkin durumunu takip etmenizi sağlayan ClickMeter özellikle küresel bir kitleye hitap eden reklamverenler ve ajanslar için avantajlı bir araç. Coğrafi hedefleme, URL şifreleme, Google Analytics desteği ve cihaz tabanlı hedefleme Clickmeter’in onlarca özelliğinden sadece birkaçı. Servisin fiyatı 29 dolardan başlıyor ve 349 dolara kadar ulaşıyor.

Link kısaltma servisleri - En iyi URL kısaltma araçları - ShiftDelete.Net

5. Rebrandly

Son sırada oldukça profesyonel bir araç olan Rebrandly var. Onlarca özelliğe ev sahipliği yapan bir gelişmiş link kısaltma aracı Rebrandly markanızı ön plana çıkaran kısa linkler oluşturmanızı sağlıyor. Buna ek olarak ayrı çalışma alanları ve ekip arkadaşları ekleyerek kurumsal alanda da rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Toplu link kısaltmadan linki yeniden yönlendirmeye, API desteğinden 100’den fazla uygulama entegrasyonuna onlarca özellik var. Rebrandly ayda 500 bağlantı ve 5.000 tıklamayı destekleyen sınırlı bir ücretsiz plan sunuyor.

Ancak tam anlamıyla yararlanmak için 29 dolardan başlayan ve 499 dolara kadar uzanan paketlerden birisini satın almanız gerekiyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Link kısaltma servisleri! En iyi URL kısaltma araçları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Link kısaltma servisleri! En iyi URL kısaltma araçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Link kısaltma servisleri! En iyi URL kısaltma araçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2