LinkedIn’den çalışanlarına “yıpranma” izni


04 Nisan 2021 Pazar 13:45
ABONE OL
LinkedIn’den çalışanlarına “yıpranma” izni

Profesyonel kimliğimizi yönetmemizi ve diğer profesyonel ağlarla bağlantıya geçmemizi sağlayan LinkedIn, çalışanlarının tükenmişliğini önlemek ve deşarj olmalarını sağlamak amacıyla önümüzdeki hafta 15 bin 900 tam zamanlı çalışanının neredeyse tamamına izin veriyor.

LinkedIn, çekirdek çalışanlardan oluşan bir ekibin hafta boyunca çalışmaya devam edeceğini, ancak daha sonra izin planlayabileceklerini belirtti. Microsoft’un sahibi olduğu firma, çalışanların ”RestUp!” sırasında kendilerini yalnız hissetmeleri halinde gönüllü günlük faaliyetlere katılma seçeneği sunacak.

LinkedIn, çalışanları 5 Nisan‘dan itibaren bir hafta ücretli izin alacak

LinkedIn Genel Müdürü Teuila Hanson tüm çalışanlara izin verilmesine esprili bir şekilde yaklaştı, AFP haber ajansına cuma günü yaptığı açıklamada, ”Tüm şirketin aynı anda mola vermesiyle ilgili büyülü bir şey var. En iyi yanı, izinden dönünce cevaplanmamış dahili e-postalar yığını olmayacak!” dedi.

Büyük teknoloji şirketleri, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için geçen yıl evden çalışmayı benimsemişlerdi. LinkedIn, ABD’de uzaktan çalışmaya ilk geçen şirketler arasında yer aldı. Gelecek eylül ayına kadar da çalışanların ofise dönmesi beklenmiyor. Ayrıca yarı zamanlı evden çalışma modelini standart haline getirmeyi planlıyor.

ofis

LinkedIn, çalışanlarını tükenmişlik yaşamaması ve deşarj olması için bir hafta izne çıkartıyor.

LinkedIn, bir süredir uzaktan çalışma yapan çalışanlarıyla düzenli anketler yapıyor. Geçen yaz anketler, çalışan duyarlılığında bir değişiklik olduğunu ortaya koydu.

Microsoft, 2016 yılının ortalarında  LinkedIn’i 26,2 milyar dolara nakit olarak satın aldı. Şirket sosyal ağ dünyasına adım attı ve iş için hizmetleri artırma çabalarına yeni bir araç ekledi.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

as

" LinkedIn’den çalışanlarına “yıpranma” izni konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn’den çalışanlarına “yıpranma” izni ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn’den çalışanlarına “yıpranma” izni ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  2. 2 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  3. 3 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  4. 4 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  5. 5 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  6. 6 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  7. 7 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  8. 8 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  9. 9 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  10. 10 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!