LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği


24 Ocak 2021 Pazar 15:30
ABONE OL
LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği

İş arayanların ve iş verenlerin ortak platformu ve çevrim içi deneyim geçmişi gibi pek çok fonksiyonu bulunan Linkedln, kullanıcıları için yeni özellikler getiriyor. Linkedln yorumları kontrol etme özelliği ile kullanıcılarına yeni bir kontrol alanı sunuyor.

Daha önce platformun amacı dışında kullanıldığı gerekçesiyle daha resmi konuşmaları teşvik edeceğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise platform, Twitter’ın bir süre önce getirdiği özelliği bünyesine ekliyor.

Linkedln yorumları kontrol etme özelliği Twitter’dakine benziyor

Kullanıcıların beğenisine sunulmak amacıyla geliştirilen özellik temelde paylaşılan gönderilere ‘kimin yorum yapıp yapamayacağını’ seçme özgürlüğü tanıyor. Popüler iş platformu yıllar içinde hem Instagram’ın hem de Twitter’ın bazı özelliklerini kazanmaya başlamıştı. Milyonlarca kişiye seslenen sosyal medya ağlarının sevilen özelliklerini bünyesine ekleyen Linkedln bu noktada atmış olduğu adımla hiç de şaşırtmıyor.

Linkedln temelde her kullanıcıya paylaştıkları gönderiler üzerinde istedikleri gibi etkileşimlerini yönetebilecekleri bir alan sunmak istiyor. Bazı kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda yalnızca belirli bir kitleyi hedefliyor olabilir ve bu kitle dışındakilerin yorum yapmamasını engellemek isteyebilir.

Gönderilere yorum yapma bölümünde üç seçenek bulunuyor. Burada ise karşınıza herkes yorum yapabilir, sadece bağlantılar yorum yapabilir ve hiç kimse yorum yapamaz gibi seçenekler bulunuyor.

Bu yeni özelliğe ek olarak gelen  paylaşılan gönderinin kimler tarafından görüleceği seçilebiliyor. Bunlar arasında yalnızca bağlantılar, açtığınız bir grup varsa sadece grup üyelerinin görmesi veya bir etkinlik üzerine gönderi atmışsanız etkinliğe katılacak kişilerin görmesi gibi gönderileri kısıtlayabiliyorsunuz.

Linkedln, yeni kontroller ve özellikler getirmeye ilerleyen günlerde devam edecek, ancak kullanıcılar tarafından nasıl tepkiler ile karşılaşacak? Göreceğiz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

linkedin ve twitter temsilcilik açmaz ise tarih olacaklar

" LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn için gelecek olan Twitter özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği