Okunma

LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor


12 Mart 2013 Salı 07:01
LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor

AllThingsD sitesinden Liz Gannes‘ın anlaşmaya yakın kaynaktan aldığını iddia ettiği bilgilere göre LinkedIn Pulse’u her an satın alabilir.

Amerika ve Avrupa‘da birçok büyük şirketin ve bu şirketlere bağlı insan kaynakları personelinin işe alımda değerli bir havuz olarak gördüğü LinkedIn‘in bu ilk satın alması da değil. Daha önce CardMunch, SlideShare ve Rapportive gibi servisleri de satın alan LinkedIn büyümesini sürdürüyor.

Pulse için 50 ile 100 Milyon Dolar arasında bir rakam ödemesi beklenen LinkedIn‘in bu satın alma işlemini çok yakında gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Bilmeyen okuyucularımız için kısaca Pulse‘dan bahsetmek gerekirse, Pulse 2010 yılında iki Stanford mezunu tarafından kurulmuş bir haber okuma servisi. Sadece haberleri değil sosyal ağlarınızla bağlantı kurup sosyal ağlarınızı da takip edebileceğiniz Pulse,  20 milyonu aşkın kullanıcısıyla günlük 10 milyonun üzerinde içerik okunma rakamına sahip. Pulse büyük sıçramasını ise kurulduğu yıl Apple etkinliğinde Steve Jobs‘ın bu servisten bahsetmesiyle yakalamıştı.

:: Pulse kullanıyor musunuz?   

 
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor”

  1. IuTKuI dedi ki:

    Ne de güzel, başarılı öğrenciler var dü***** />

    Bir fikir bulunuyor ve başarılı oluyor ya, gerçekten çok güzel haberler. Hani linkedin in satın almasını geçtim.

" LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn Pulse’u Satın Alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "