Okunma

LinkedIn Reklamları Artık Türkçe


03 Ekim 2012 Çarşamba 06:18
LinkedIn Reklamları Artık Türkçe

175 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile en büyük profesyonel iş ağlarından biri olan LinkedIn, gelişimini sürdürüyor. Özellikle ülkemizdeki popülerliği de bilinen LinkedIn profesyoneller için vazgeçilmez bir sosyal ağ.

Son zamanlarda ciddi bir sosyal platform olması ile birlikte hem Türk markalarının, hem de networking yapmak isteyen kişiler veya iş arayan çalışanların gözdesi olmuş durumda.

İş ilanlarının yanına reklamlar da geliyor

Uzunca bir süredir, LinkedIn Türk markalarının boy gösterdiğini söylemek mümkün. Pek çok yerli markanın ya da yabancı markaların Türkiye lokasyonu için iş ilanlarını görüyorduk. Artık bu -çoğu İngilizce- iş ilanlarının yanında Türkçe reklamlar da görmeye başlayacağız.

LinkedIn reklam ağının Türkçe desteği, yerli markaların da daha çok dikkatini çekecektir. Bununla birlikte, LinkedIn artık reklamverenler ve ajanslar için de önemli bir kaynak. Çünkü LinkedIn tarafından gelen verilere göre tam 1.2 milyon profesyonel, LinkedIn‘e Türkiye’den bağlanıyor.

Reklam modelleri

LinkedIn, sahip olduğu profesyonel kitle gereği daha çok kurumsal reklam vermek için biraz daha doğru bir mecra. Ayrıca, hedeflemeler konusunda da oldukça başarılı. Çünkü profesyonellerin çoğu bilinçli birer internet kullanıcısı ve LinkedIn profilindeki iş bilgilerini, üzerinde çalıştıkları proje bilgilerini ve iş arama durumlarını sık sık güncelliyor. LinkedIn reklam networkünde tıklama başına maliyetlendirme seçeneği de bulunuyor.

:: LinkedIn Reklamları Artık Türkçe
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “LinkedIn Reklamları Artık Türkçe”

  1. SerdarGokcen dedi ki:

    Profesyoneller mi?

    Bizde iki üç basit program yazmış adam kendini profesyonel geliştirici sanıyor be. Tabi canım…

" LinkedIn Reklamları Artık Türkçe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LinkedIn Reklamları Artık Türkçe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LinkedIn Reklamları Artık Türkçe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "