Linksys modemlerde güvenlik açığı!


2017-04-20 22:00:00
Linksys modemlerde güvenlik açığı!

Artık çağımızın olmazsa olmazlarından olan internet bağlantımız için herkes farklı markalardan olsa da bir modeme ihtiyaç duyuyor. 

Hackerlar için eskiden oldukça kolay bir ağa sızma yöntemi olan modemler, artık eskisi kadar kolay lokma değil. Fakat bu durum Linksys‘ın birkaç modemi için geçerli olmayabilir.

17-04/20/screenshot_2.png

IOActive isimli güvenlik firmasında çalışan Tao Sauvage ve Antide Petit, Linksys modemleri etkileyen 10 kritik açık bulduklarını açıkladılar. 10 kritik açığın 6 tanesi uzaktan erişime izin verirken, açıklar nedeniyle WPS Pin bilgisinden, DoS saldırısına kadar uzanan geniş bir listeye erişim sağlanması mümkün.

Eğer listede bulunan Linksys ürünlerinden birisine sahipseniz, misafir ağı seçeneğini kapatmanızı öneriyoruz. Bu geçici önlem Linksys yeni bir güncelleme yayınlayana kadar sizi ve ağınızı güvende tutacaktır.

:: Listedeki Linksys modemlerden birisine sahip misiniz?


 • yazarMustafa Kemal Can

  Bilgisayar Mühendisliği okuyan Mustafa, teknolojiyle 3 yaşında bilgisayar ile tanıştı. WEB sitesinde bulduğu bir açık ile okul hayatı başta olmak üzere hayatında pek çok yeni sayfa açtı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Linksys modemlerde güvenlik açığı!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   En dandik modem markasi totolink aldim hayatim degisti herkese tavsiyem totolink alin hizli stabil isinmiyor…

  Yorum yazın