Okunma

Linux ‘1’ Oldu


02 Mayıs 2009 Cumartesi 10:16
Linux ‘1’ Oldu

MarketShare tarafından geride bıraktığımız nisan ayı için açıklanan rakamlar, Linux için iyi haberler taşıyor. Açık kaynaklı işletim sisteminin, Windows şöyle dursun, Mac‘in pazar yüzdesine bile ulaşmak için uzun bir yolu olsa da, Linux nihayet %1’lik pazar payını kazandı.

Bu başarıda özellikle HP’nin netbook’lara özel Ubuntu sürümü ve iş bilgisayarlarında OpenSUSE dağıtımını sunması, bir yandan da Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope‘un yakaladığı popülaritenin payı büyük. Bakalım 2009 Linux yılı olacak mı.

:: Linux’un başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi İçin : MarketShare
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Linux ‘1’ Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Büyük oyun firmaları birde linux clientleri geliştirirlerse bak o zaman sen windowsun haline

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kubuntu 9.04 gerçekten güzel.

" Linux ‘1’ Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Linux ‘1’ Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Linux ‘1’ Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "