Okunma

Live Messenger’da Linkler İptal Edildi!


14 Kasım 2010 Pazar 15:45
Live Messenger’da Linkler İptal Edildi!

Eğer Live Messenger 2009 kullanıcısıysanız, arkadaşlarınızla mesajlaşırken arkadaşınızın yolladığı linklere tıklayamadığınızı fark etmiş olabilirsiniz. Bunun Microsoft‘un bir çeşit güvenlik önlemi olduğunu söyleyelim.

Ne var ki linklere tıklama özelliği her Live Messenger 2009 kullanıcısında iptal edilmedi. Ayrıca Live Messenger 2011 kullanıcıları bu güvenlik önleminin dışarısında tutuluyor.

 

 

Peki Microsoft’u bu denli önemli bir önlem almaya iten güvenlik sorunu neydi? Sorun, Messenger üzerinden yayılan bir worm. Yani bir zararlı yazılım.

Bu zararlı yazılım, Windows Live Messenger 2011’de henüz etkili olamıyor. Dolayısıyla 2011 kullanıcıları bu önlemin dışarısında tutuluyor. Microsoft Windows Live ekibi, resmi blog’undan yaptığı açıklamada “Bu önlemlerin zararlı yazılım etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğini” söyledi.

:: Sizde de bu tür bir uyarı çıkıyor mu?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Live Messenger’da Linkler İptal Edildi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence bunun zararlı yazılımla alakası yok maksat windows 7 yaygınlaştırmak .malum eski windows yane xp kullancıları yeni msn sürümünü kullanamiyor

" Live Messenger’da Linkler İptal Edildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Live Messenger’da Linkler İptal Edildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Live Messenger’da Linkler İptal Edildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "