Okunma

Locheed Martin’den Yeni Uçak


15 Ağustos 2011 Pazartesi 00:23
Locheed Martin’den Yeni Uçak

Sektörünün en etkin yayını olan Defense News tarafından dünyanın en büyük savunma sanayii şirketi olarak kabul edilen Locheed Martin, Ar-Ge faaliyetlerine durmaksızın devam ediyor.

Firmanın, aynı görevi ülkemizde üstlenen Aselsan ile kıyaslandığında; 2010 verilerine göre 58 kat daha fazla gelir elde ettiğini söyleyebiliriz.

Test Sürüşünü İzleyin

Firmaya ait olan New Jersey‘deki Intelligent Robotics adlı laboratuvarda yapılan deneyi, aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Havalanması ve yere inmesi son derece kolay olan aracın adı “Samarai“. Yaprağın dalından kopup, yere düşmesinden esinlenerek yapılan yeni nesil uçak, askerlerden gelen fikirler doğrultusunda istihbarat ve saldırı maksatlı olarak geliştirilmeye devam ediyor.

Gelecekte savaşlar nasıl olacak?
Tıklayın, forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Locheed Martin’den Yeni Uçak”

 1. s3000 dedi ki:

  bir filozofun dediği gibi "3. yü bilmem ama 4. dünya savaşı taş ve sopalarla olacak"

 2. tr53 dedi ki:

  hersey para ile ***** nin terore harcadigi para ile yilda 500 fabrika ***** fabrika yapmadin bu parayi teknoloji gelistirmede harcadigini ***** yavas hersey yerine ***** kadar afedersiniz don , igne vs amerikadan alan bir ulke simdi nerelere geldi..Inanmak basarmanin ***** icini evvela inanmak gerek…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Merak ediyorum silahların ilk denemesini hangi masum insanların üzerinde deneyecekler.

 4. orcnd dedi ki:

  şu an yerli savunma sanayimizin robot üretmekten daha önemli konularla meşgul olduğu fikrindeyim. sahip olduğumuz silahların birçoğu yabancı üretimi. öncelik bunların millileştirilmesi ve terörle savaşta avantaj sağlıyacak teknolojilerin geliştirilmesi olsa gerek.

  fakat bu hiç olmayacak anlamına gelmez. asgari ihtiyaçlar karşılandıkdan sonra bu tarz araştırma projeleride geliştirilecektir. ayrıca özel sektörde silah sanayisine teşvik edildiğinde bu tarz tanıtımlar ülkemizdede yaşanabilir.

 5. celalim93 dedi ki:

  einstein ın dediği gibi 3.dünya savaşını bilemem ama 4.dünya savaşını taşla sopayla yapacağız

 6. SDN Okuru dedi ki:

  calışana allah verir bunlar calışıyor takdir ettim

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Aselsan da çok gelişmiş birşeyler olduğunu düşünmü***** olsaydı bu kadar şehit vermezdik doğuda.

 8. Mta dedi ki:

  Aselsan’ın 58 katı he Vay vay vay… Aselsanın çoğu projesi devlet yönetiminde gerçekleşiyor. Yani paylaşımda bulunmaları için genelde izin istiyorlar
  Bu arada abd’li bir amcanın dediği söz " Barış dediğin diğerinden daha büyük bir sopaya sahip olmaktır. "

 9. Troy dedi ki:

  Acaba Aselsan’da neler var? Şimdi gitsek, casus muamelesi göreceğiz.

 10. 1907 dedi ki:

  Zamanında Hitler gibi bir deli(?) çıkmıştı elinde ne imkan varsa kullanmıştı.Sonucu açık.Düşününsenize şimdiki imkanlarla aynı olaylar olsa neler neler olur ?

 11. Troy dedi ki:

  Bu konuyu sizlerle paylaşmışken, başımdan geçen bir hadiseyi de gündeme getireyim dostlar.

  Ben bu haberi yazarken biraz da düşündüm, acaba savaş sanayiine ve ölüm makinelerine hizmet mi ediyorum diye. Vicdan azabımı belki de en aza indirgemek için, yerli savunma sanayii şirketleriyle irtibata geçtim. SDN’den bahsettim ve yabancı ürünlerin sitemizde yer aldığını, dilerlerse kendi geliştirdikleri ürünleri de yayınlayacağımızı belirttim karşılıksız olarak.

  Gelen yanıt; ürünlerimiz henüz basınla paylaşılacak durumda değil. Bu konuda sessiz kalmayı tercih ediyoruz!

  Daha ne denir ki?

 12. kosasker dedi ki:

  Valla güneşde sıkı bir patlama olursa, elektronik teknolojisinin pek hükmü kalmaz gibime geliyor. Savaşlar nasıl olur bilmem de, adamlar çalışıyor, orası belli.

 13. 1907 dedi ki:

  Robotları savaşa sürebilene kadar aynen bu şekilde devam eder. Sonra robot savaşları başlar…

" Locheed Martin’den Yeni Uçak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Locheed Martin’den Yeni Uçak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Locheed Martin’den Yeni Uçak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "