Okunma

Logitech Clear Chat Style İnceleme


07 Nisan 2009 Salı 14:36
Logitech Clear Chat Style İnceleme

VoIP denildiğinde birçok kişi bu teknolojinin ne anlama geldiğini bilmiyordur. Fakat birçok kullanıcı mutlaka VoIP teknolojisini kullanmıştır. Buna en basit örnek MSN ve Skype ile yapılan sesli sohbet.

Internet üzerinden telefon görüşmelerinizi mümkün olduğunca en uygun fiyatlı görüşmeler yapmak mümkün. Bunun için yapılması gereken tek şey, internet’e bağlı olan bir bilgisayar ve mikrofon girişli bir kulaklığa sahip olmak. Hepsi bu kadar. Fakat burada seçeceğiniz mikrofonlu kulaklığın bazı özelliklere uygun olması gerekiyor.

Oldukça şık bir tasarıma sahip.

İnceleme fırsatı bulduğumuz Logitech Clear Chat Style tam VoIP görüşmeler yapmak için uygun bir ürün. Bu ürün kafaya oldukça rahat oturması ve uygun bir ergonomik yapıda olması ile ilgi çekiyor. Bununla birlikte insanların sıkılmaması için bazı özellikler de mevcut. Tüm bunlara ek olarak uzun da bir kablosunun olması da birçok kişinin hoşuna gideceğini düşünüyoruz.


VoIP İçin Özel Olarak Geliştirilmiş

Logitech Clear Chat Style
, boyundan bantlı bir mikrofonlu kulaklık seti. Yumuşak bir yapıya sahip olan bu ürün onu kullanan kişilere rahatsızlık vermiyor. Özellikle mikrofon oldukça elastik ve sol yanağına kadar uzanabiliyor. Buna ek olarak iki farklı 3.5 mm’lik girişlere sahip. Bunlardan biri mikrofon, diğeri de kulaklık için.

2 metre’lik kablo tek damarlı ve ortasında ses ayar ve mikrofonu kapatma tuşuna sahip. Buna ek olarak mikrofon kulağın arkasına hareket edebiliyor.

Dört farklı metal kapak takılabiliyor.

Tüm bunlar mikrofonlu kulaklık setleri için benzer özelliklerde. Bu ürünün bir farkı “Noice Cancelling” özelliğini üzerinde taşıması. Burada bahsi geçen dış ortamdaki sesleri sadece mikrofon için filtrelenmesi. Kulaklıklarda bildiğimiz ve dış ortamdaki seslerin hepsini kesen bir teknoloji yok burada. Bu da tabii özellikle sesli sohbet keyfini önemli derecede arttıran bir avantaj. Çünkü bu sayede, ortamdaki gürültü karşı tarafa geçmez.

Tabi birde ürünün benzer kulaklıklarda olmayan bir özelliğe sahip. Logitech Clear Chat Style’ın kulaklık üstündeki metal kapaklar değiştirilebiliyor. Ürün ile birlikte kırmızı, siyah, mavi ve turuncu metal kapaklar yer alıyor. Siz sıkıldığında kulaklığın yan kenarlarında olan metal kapakları değiştirip dört farklı renk arasında seçim yapabiliyorsunuz.

Müzik ve Oyun İçin Uygun Değil

Bu ürün Binaural kayıt tekniğini kullanır. Binaural,  insan kulağının duyduğuna en yakın şekilde kaydetmek üzere tasarlanmış bir teknoloji. Bu Logitech’i farklı kılıyor. Çünkü sesli sohbet esnasında karşınızdaki kişi sizi çok daha net duyması mümkün. Yaptığımız testlerde Clear Chat Style bu konuda iyi olduğunu bize gösterdi. Boyundan bantlı bir ürün olarak rahat ettik. Ayrıca yumuşak bir malzeme sayesinde kolay kırılabilir olmadığını gördük.

Ses kumandası çok daha iyi olabilirdi.

Kablo üzerinde bulunan ses kumandası çok basit yapılmış. Mikrofon açma kapama düğmesi için de aynısını söylemek mümkün. Buna ek olarak kapağın değiştirilmesi iyi düşünülmüş bir özellik. Fakat bu ürün ile oyun ve müzik sevkini yaşamak ne yazık ki mümkün değil. Clear Chat Style bu  konuda çok başarılı değil. Bu ürün daha çok sesli sohbet için tasarlanmış ve bu konuda da kullanılması gerekiyor. Logitech Clear Chat Style bu yüzden sürekli sesli sohbet yapmak isteyen kullanıcılar için birebir bir seçenek. Bundan fazlasını isteyen ne yazık ki farklı ürünlere bakmak zorunda. 

Logitech Clear Chat Style
Mikrofonlu Kulaklık

Renk: Siyah, kırmızı, turuncu, mavi
Kayıt: Binaural teknoloji
Kablo: 2m
Kulaklık Frekans Tepkisi: 20 – 20000 Hz
Mikrofon Hassasiyet : -59 dBV/ uBar
Mikrofon Frekans Tepkisi: 100 – 10000 Hz
Bağlantı: 3.5 mm analog kulaklık ve mikrofon girişi

Bilgi için: Logitech
Web: www.logitech.com.tr
Fiyat: 65 TL

:: Sesli sohbet için bu tarz bir ürüne sahip misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Logitech Clear Chat Style İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Logitech Clear Chat Style İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Logitech Clear Chat Style İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "