Logitech Harmony 1000


07 Nisan 2008 Pazartesi 21:00
Logitech Harmony 1000
Evrensel kumandalar birçok büyük üreticinin de giriştiği bir iş olarak, birden fazla kumandayı tek bir aygıtta toplamayı hedefliyorlar. Basitçe, önce hangi ürüne hükmetmek istediğinizi seçiyorsunuz, sonra ise o aygıtın kumandasını kullanıyormuş gibi evrensel kumandanızdan işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Logitech‘in Harmony serisi evrensel kumandalarının en gelişmişi olan Harmony 1000, dokunmatik ve geniş ekranı ve üzerinde az sayıda tuş bulunmasıyla dikkatleri çekiyor.

Neler Yapabiliyor?

Logitech’in Harmony 1000 ürünü, Harmony serisindeki diğer ürünlerden farklı olarak az tuş ve dokunmatik bir ekran içeriyor. Logitech’in belirttiğine göre 5000‘den fazla üretici ve 175.000‘den fazla ürüne hükmedebiliyor.

Ürünü kurmak için yanında gelen USB kablosuyla birlikte bilgisayarınıza bağlayıp internetten aygıt bilgilerini alabiliyor ve ürünün ayarlarını yapabiliyorsunuz. İsterseniz de eski ürünlerin kumanda bilgilerini Harmony 1000‘e öğretebiliyorsunuz.

Harmony 1000
üzerinde gelen kızılötesi vericiyle elektronik eşyaları yönetebiliyor. Radyo vericisini ise ayrıca alarak radyo frekansı üzerinden çalışan ürünlere de komut verebiliyorsunuz.

Nasıl Çalışır?

Harmony 1000, yanında gelen beşikle birlikte şarj oluyor. Ürünü yerinden kaldırdığınız anda hareket algılayıcı sayesinde açılıyor ve kullanıma hazır hâle geliyor. İsterseniz her aygıtı teker teker yönetebileceğiniz gibi, toplu şekilde birkaç farklı aygıt denetimini içeren makrolar oluşturarak sırasıyla işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Örneğin bir programı kaydedeceksiniz ama bu kanal uydudan yayın yapıyor. Sırasıyla şu komutları vermek için Harmony 1000‘i ayarlayabiliyorsunuz:

Uydu açıcısını aç > televizyonu aç > Video kaydediciyi aç > Uydudan programın olduğu kanala git > Televizyonda AV1’e Git > Kaydedicide uygun kanala git > Kaydı başlat

Bunların hepsini bir defada yapıp sevdiğiniz bir programı anında kaydetmeye başlayabiliyorsunuz. daha uzun kombinasyonlar hazırlamanız da olası. Eğer bunları kullanmazsanız bile büyük dokunmatik ekran işinizi yine görüyor. En temel tuşları da ekranda değil zaten ekranın yanındaki gerçek tuşlarla kullanıyorsunuz.

Aynı odada 3-4 tane farklı elektronik ürün kullanıyorsanız, Harmony 1000 tek kumandada herşeyi yapmanızı sağlayabilecek başarılı bir çözüm.


Logitech Harmony 1000
Evrensel kumanda

Kutu içeriği: Beşik, şarj adaptörü, lityum iyon pil
Verici: Kızılötesi, isteğe bağlı olarak radyo frekansı
Ekran: 320×240 piksel, dokunmatik

Üretici: Logitech / İsviçre
Fiyatı: 549 dolar + KDV

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Digiturk kumandasina hukmedebiliyor mu onemli konu bu. Simdiye kadar iki orta fiyat duzeyli universal kumandayi cekmeceye attim bu yuzden. Digiturk u calistirmadigi surece (ozellikle yeni gri kutulari) vadedileni yapamiyorlar ne yazik ki Turkiye de. Uretici satici firma bunu acikliga kavusturursa satislari artar inanin bana. BB…

" Logitech Harmony 1000 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Logitech Harmony 1000 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Logitech Harmony 1000 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!