Okunma

Logitech iPad ve iPhone Ses Sistemleri


03 Ağustos 2012 Cuma 07:45
Logitech iPad ve iPhone Ses Sistemleri

Mobil cihazlarla müzçik dinlemek ya da birşeyler izlemek eğlencelidir. Ancak bütünleşik ses ve video özelliklerinin ötesinde çözümler aradığımızda fazla bir seçenek bulamayız. Bilgisayar ve iPad/iPhone gibi cihazlar için aksesuarlar üreten Logitech’in piyasaya sürdüğü bazı cihazlar işte bu ses ve video sıkıntılarına çare oluyor. 

İnceleme konuğumuz olan 3 üründen ikisi iPad için özel olarak tasarlanmış aynı zamanda ürünün üzerinde durabildiği özel sehpalar. Speaker Stand for iPad harici hoparlör olarak kullanılan bir cihazken, AV Stand for iPad hem ses hem görüntü aktarabiliyor. Wireless Boombox ise ağırlıklı olarak iPhone için tasarlanmış Bluetooth teknolojisini kullanan 8 hoparlörlü bütünleşik pilli taşınabilir bir ses sistemi. 

Önce cihazları incelediğimiz videomuzu izleyelim. Ardından diğer sayfalarda ürünlerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz:

Logitech Wireless Boombox

Ailenin büyük üyesi olan Wireless Boombox, 8 hoparlöre sahip bir cihaz. Tüm iPad modelleri ile iPhone 3G ve üstü telefonlarla uyumlu olan ürün taşınabilir bir hoparlör sistemi. Cihaz iOS ürünleri dışında Bluetooth özelliği olan bütün tablet/telefon ve benzeri cihazla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Bluetooth özelliği olmayan cihazlar için AUX girişi bulunan Wireless Boombox‘ın kutusundan bu bağlantı için gerekli 3.5 mm kablo da çıkıyor.

Ürünün ses kalitesi çok başarılı. Bütünleşik pili ile tek şarjda 6 saate kadar kullanım imkanı sunan Wireless Boombox, beraberinde verilen adaptör ile şarj edilebiliyor. Üzerinde fazla bir tuş bulunmayan cihaz, görevini başarılı bir şekilde yerine getiriyor.

Logitech AV Stand for iPad

Bilgisayar ve tablet aksesuarları konusunda çalışmaları bulunan Logitech’in iPad ile uyumlu AV Stand ürünü ile iPad‘deki videolar dev ekranda izlenebiliyor. Temelde özel bir stand olan AV Stand, özel kablosu sayesinde iPad’i televizyona bağlamak için kullanılıyor. Ayrıca bütünleşik hoparlöre sahip olan ürün yardımı ile müzik dinleyebiliyor ve video izleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda iPad’i şarj edebilen AV Stand, iPad’i hem yatay hem dikey olarak kullanma imkanı sunuyor. Bu sayede özellikle video izlerken geniş ekranın keyfi çıkıyor. Kutusundan çıkan uzaktan kumandası ile oturduunuz yerden de kullanılabilen ürün, ek olarak sahip olduğu 3.5 mm’lik ses girişi ile farklı cihazlarla da uyumlu olarak kullanılabiliyor. Ürünün kapalıyken bile iPad’i şarj edebildiğini de belirtelim.

Speaker Stand for iPad

Logitech’in bir diğer ürünü olan Speaker Stand for iPad ise yatay ve dikey kullanılabilen bir iPad standı. Ürün bütünleşik hoparlörleri sayesinde film ve müzik keyfini artırıyor. Ayrıca şarj cihazı olarak da kullanılabilen ürün hoparlör kapalıyken bile iPad’i şarj edebiliyor.

Ses kalitesi ortalamanın üzerinde olan Speaker Stand for iPad, sahip olduğu 3.5 mm çıkış ile farklı cihazlarla da birlikte kullanılabiliyor. Ürün yardımı ile yatakta film ya da müzik keyfi yapabiliyorsunuz. Cihazın yansımayı engellemek için açılı olarak da kullanım imkanı vermesi önemli bir ayrıntı.

Her iki ürün de özellikle iPad kullanıcılarının müzik ve sinema keyfini artıracak faydalı cihazlar. Her iki ürünü de bu tip ihtiyaçları olanlara rahatlıkla öneriyoruz.

Logitech Wireless Boombox

 • iPad ve iPhone uyumlu
 • 6 saate kadar şarjlı kullanım
 • Bluetooth desteği
 • AUX girişi ile farklı cihazları da bağlayabilme
 • Şarj için ayrı adaptör
 • 8 hoparlör

Logitech AV Stand for iPad

 • iPad, iPad 2 ve Yeni iPad uyumlu
 • Farklı cihazlar için 3.5 mm ses çıkışı
 • Uzaktan kumanda
 • Video bağlantı için ek kablo
 • Televizyona bağlanabilme özelliği
 • iPad’i şarj edebilme özelliği
 • Cihaz üzerinde kontrol düğmeleri
 • İstenilen açılarda kullanabilme imkanı

Speaker Stand for iPad

 • iPad, iPad 2 ve Yeni iPad uyumlu
 • İstenilen açılarda kullanabilme imkanı
 • Farklı cihazlar için 3.5 mm ses çıkışı
 • iPad’i şarj edebilme özelliği
 • Cihaz üzerinde kontrol düğmeleri

:: Hangi tür ses sistemlerini tercih ediyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Logitech iPad ve iPhone Ses Sistemleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Logitech iPad ve iPhone Ses Sistemleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Logitech iPad ve iPhone Ses Sistemleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "