Okunma

MacBook Pro Touch Bar açıklandı


27 Ekim 2016 Perşembe 22:21
MacBook Pro Touch Bar açıklandı

Apple, MacBook Pro hakkında geliştirilmiş ekran, yenilenen klavye gibi birçok bilgi sundu. Fakat gösterinin gerçek yıldızı fonksiyon tuşları yerine küçük bir OLED ekran olan Touch Bar‘dı.

Apple Touch Bar çubuğu ne yaptığınıza bağlı olarak işlevleri otomatik olarak değiştiriyor. Örneğin; parmak izi tanıma, sistem ayarları, program ayarları olabilir.

Fotoğraf düzenleyici gibi bir uygulama açtığınızda, bar üzerinde düzenleme araçları kırpma, döndürme gibi daha fazla işlevleri de sunarak size kolaylık sağlıyor. Ayrıca resimler arasında hızlıca gezinebilmek için Touch Bar’ıda kullanabilirsiniz.

Benzer özellikler Final Cut Pro içinde mevcut. Kullanıcıların video klipler de Touch Bar‘ı kaydırarak kendi zaman çizelgesinde hızlıca hareket ederek düzenlemelerini gerçekleştirebilirler.

Mesajlaşma, e-posta ve mesajlar gibi uygulamalar da Touch Bar üzerinde emojileri çağırıp ekleyebilirsiniz.

İşlev tuşları da hiçbir yere gitmedi. Sadece FN tuşuna basılı tutun ve Touch Bar çıkacaktır. Touch Bar da üçüncü parti uygulamalar için destek mevcut.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=wJdeVtnUxuk]

Macbook Pro kullananlar için Touch Bar‘ın ayrılmaz bir parçası olabilir.

Parmak izi teknolojisi Touch Bar entegre edilmiş. Parmak izi sayesinde yüksek güvenlik gerekli işlemler ve alışveriş siteleri gibi yerlerde kolaylık sağlayacak.

Touch Bar iyi görüyor aslında, ihtiyaçlarımız doğrultusunda zamandan ve işlev kolaylığında bize kolaylık sağlayabilir. Şahsen, benim gibi Macbook Pro iş için ikinci bir monitöre bağladığımda ekranı kapatıyorum. O zaman Touch Bar’ı kullamak imkansız.

Yukarıda video bir kez daha izleyerek sende fikirlerini bizlere aktarır mısın ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “MacBook Pro Touch Bar açıklandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aşırı pahalı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Apple ın bu yönünü seviyorum. Önümüzdeki yıl bütün Notebook larda görürüz artık bunu. Helal olsun. Süper iş çıkarmışlar.

" MacBook Pro Touch Bar açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MacBook Pro Touch Bar açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MacBook Pro Touch Bar açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "