Okunma

Mac’lerde Virüs Varmış


27 Ağustos 2009 Perşembe 12:37
Mac’lerde Virüs Varmış

Reklamlarında sürekli PC’lerin virüs sorunlarından söz edip, kendi ürünlerinde böyle bir durumun olmadığını iddia eden Apple’ın 28 Ağustos’ta piyasaya süreceği Mac OS X güncellemesi Snow Leopard’da anti-virüs yazılımı bulunduracağı söyleniyor.

Mac Security Blog’da yayınlanan bir görüntüde Snow Leopard’ın Safari üzerinden indirilen bir zararlı yazılımı tespit ettiği gösteriliyor. Apple konu hakkında resmi bir açıklama yapmazken, yer alacak anti-virüs uygulamasındaki motorun Symantec’e ait olabileceği söyleniyor.

Eğer bu uygulama gerçekten varsa, bu durum Mac için anti-virüs geliştirmek isteyen firmalar için kötü haber anlamına geliyor. Ancak öte yandan Mac kullanıcıları için ise gayet iyi bir olay olacağı kesin. Ancak Apple bundan sonra reklamlarında “Bizde virüs olmaz.” tarzında ifadeler kullanırsa biraz garip olacağı kesin.

:: Apple’ın bu olası hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mac’lerde Virüs Varmış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mac’lerde Virüs Varmış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac’lerde Virüs Varmış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "