Okunma

macOS Mojave için yeni güncelleme yayınlandı!


20 Haziran 2018 Çarşamba 16:01
macOS Mojave için yeni güncelleme yayınlandı!

macOS Mojave developer beta 2 yayınlandı. Bu sürümle beraber neler değişti? Yeni macOS Mojave betası neler sunuyor? İşte cevabı.

macOS Mojave developer beta 2 yenilikleri

macOS yenilikleri arasında bildiğiniz gibi Karanlık Mod bulunuyor. macOS 10.13 sürümünde sadece dock ve üst menü çubuğu ile kısıtlı kalan karanlık mod, yeni sürümde tüm işletim sistemine yayılıyor. Dinamik Masaüstü özelliği ise günün saatine göre değişkenlik gösteriyor.

Beta 2 2.59 GB‘lik bir güncelleştirme sunuyor. Bu güncellemeyi indirebilmek için, sisteminizi macOS Mojave 10.14 sürümüne güncellemiş olmanız gerekiyor.

  • Artık Mac App Store menüsü çok daha kullanışlı yapıya büründü. Daha dar olan simgeler sayesinde küçük ekranlı mac modellerinde App Store daha derli toplu görünüyor.
  • Karanlık Mod artık Haritalar ile kullanılabiliyor. Karanlık Mod aktif olduğunda gece haritalarını görebiliyorsunuz.

macOS Mojave beta sürümünde halen süren sorunlar arasında Final Cut Pro X ve iMovie bulunuyor. Bu iki popüler video düzenleme uygulaması oldukça yavaş çalışıyorlar. İlerleyen dönemde gelecek düzenlemelerle, uygulamaların hızlanması gerekiyor. Yine de Karanlık Mod’un sistemle çok uyumlu çalıştığını belirtmemiz gerekiyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" macOS Mojave için yeni güncelleme yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere macOS Mojave için yeni güncelleme yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda macOS Mojave için yeni güncelleme yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "