Okunma

macOS ve Windows pazar payı açıklandı


01 Temmuz 2019 Pazartesi 14:31
macOS ve Windows pazar payı açıklandı

Yayınlanan son raporlar MacOS ve Windows işletim sistemlerinin kullanım oranlarını gözler önüne seriyor. 2019 Haziran ayı için MacOS ve Windows pazar payı açıklandı.

MacOS ve Windows pazar payı açıklandı

NetMarketShare tarafından yayınlanan yeni rapor, MacOS ve Windows işletim sistemlerine ait pazar payı sonuçlarını ortaya çıkardı. Raporlara göre en çok kullanılan dört işletim sistemi sırasıyla Windows 10, Windows 7, Mac OS X 10.14 ve Windows 8.1 olarak görülüyor.

İlk dört işletim sisteminden Windows 10 ve Windows 8.1 pazar payında geçen aya göre büyüme kaydetmişken, Windows 7 ve MacOS X 10.14 sürümlerinde ise pazar payında küçülme görülmekte.

MacOS / Windows pazar payı

Oransal olarak bakmamız gerekirse Windows 10 geçtiğimiz ay yüzde 45,73 olan pazar payını yüzde 45,79’a Windows 8.1 ise geçtiğimiz ay yüzde 3,97 olan pazar payını yüzde 4,51’e arttırmış durumda. Bununla birlikte Windows 7 yüzde 35,38 ve MacOS X 10.14 ise yüzde 5,31 oranına kadar geriliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “macOS ve Windows pazar payı açıklandı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple çöp diyenler. Çöplükte başınızı kaldırın da öyle bakın.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  win 8.1 adamdır

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aynı donanım aynı fiyata olsa macOS uzak ara uçar

 4. Ali dedi ki:

  Çöp Apple

 5. Windowscandır dedi ki:

  APPLE ÇÖP

" macOS ve Windows pazar payı açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere macOS ve Windows pazar payı açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda macOS ve Windows pazar payı açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "