Mafia II


21 Temmuz 2009 Salı 06:51
Mafia II

Yıllardır beklenen ve 2007 yılında resmi olarak duyurulan Mafia II, 2010 yılında raflarda olacak. Önceden belirlenmiş bir son içermeyen ve ilk aşamalardan itibaren bile bir kısıtlama getirmeyen oyun yaklaşık 250 km² alanı kaplıyor. Her anı bir öncekinde verdiğiniz kararların etkilediği de buna eklenince, eşsiz bir macera kaçınılmaz oluyor.

Hikayenin geçtiği Empire City oluşturulurken New York ve San Francisco şehirlerinden esinlenilmiş. Doğal olarak dönemin meşhur silahları da unutulmamış: Colt 1911 ve Thompson M1928‘in gözde olduğu cephaneliklerde MP40, Grease Gun ve MG42 de her daim elimizin altında olacak.

Al Capon‘un meşhur, “Bir silah nezaketten daha etkilidir” sözü oyun boyunca girdiğiniz her diyalogta kendini hatırlatacak. İki aksiyon butonu sizi her an bir seçime itecek; ya medeni bir şekilde davranacak ya da saldırgan olacaksınız. Doğru ve yanlışlar da tamamiyle sizin tavırlarınızla şekillenecek. Vicdanınızı rahatlatma ihtiyacı duyarsanız, kiliselerdeki günah çıkarma ayinlerine katılmanız yeterli.

Oyundaki kahramanımız Vito Scaletta tahmin edilebileceği gibi Sicilyalı ve bir suç örgütüne girer. Akabinde orduya yazılıp İkinci Dünya Savaşı’na katılan Vito’nun aslında tek amacı, öncesinde başarısız olduğu bir soygundan dolayı tutuklanma ihtimalini ortadan kaldırmaktır.

Savaştan dönüp eski dostu Joe Barbaro ile suç dünyasına hızlı bir giriş yapan Vito, kısa bir sure sonra üç büyük aile (Falconi, Vinci ve Clemente) ile yerine göre savaşmak ya da onlarla birlikte hareket etmek, zaman zaman da hepsinden uzak durmak zorunda kalır.

Yapımdaki sinematik görüntülerin tamamı oyun dünyasındaki akışın paralelinde ve gerçek zamanlı oluşturulacağı için, yapımdan alınan keyfin katlanacağı yadsınamaz. Süresinin de iki saati aşkın olacağını not düşelim ki, bu her oturumda bir film izlemeye eşdeğer.

Oyunun ilk sürümü daha romantik bir havada ilerlerken, bu sürüm çok daha gerçekçi ve karanlık olacak. Yayınlanan görüntülerde Vito’nun hayati fonksiyonlarını darbe aldıkça ekranın kırmızıya dönmesinden takip edebiliyoruz. Karakterimizle ilgili tüm bilgileri görebileceğimiz bir HUD ekranı da yapımda yer alacak (Yayınlanan videolarda görünmüyor ama geliştiriciler bunun son sürümde eklenebileceğini açıkladı).

:: En sevdiğiniz mafya temalı oyun hangisi?

Yazan: Murat Karabulut
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Mafia II konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mafia II ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mafia II ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!