Okunma

Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor!


21 Mart 2016 Pazartesi 15:01
Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor!

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü tarafından 11.’si düzenlenecek olan mesleki gelişim organizasyonu “Makinistanbul”  bu yıl 31 Mart – 1 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

2005 yılında “Kariyer Günleri” adıyla düzenlenmeye başlayan organizasyon, 2010 yılında “Ulusal Makine Mühendisliği Öğrenci Zirvesi” adını aldı. 2011 yılından itibaren markalaşma adına “Makinistanbul” ismiyle öğrencilerle buluşan zirve, İTÜ öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük öğrenci zirvelerinden biri konumundadır.

Katılımcı firmalara stant açma ve seminer düzenleme imkânı tanınmakta, öğrencilere ise saha şartları, son teknolojiler ve mühendislik mesleği tanıtılmaktadır. 2 gün süren organizasyona ülke çapında 30’den fazla üniversiteden katılım gerçekleşmektedir.

Bu geniş çaplı zirve eğitim hayatı esnasında kariyerine de sağlam bir temel oluşturmayı hedefleyen öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Stantlarda Türkiye’nin en büyük firmalarıyla buluşma, birbirinden değerli katılımcıların bulunacağı seminerlere katılma gibi klasik etkinliklerin yanı sıra, ülkenin önde gelen firmaları tarafından düzenlenecek proje yarışmaları ve staj kabulleri ile vaka çalışmaları, sertifikalı eğitimler ve mühendisliğin gündemdeki konuların, konulara en hâkim isimler tarafından tartışıldığı paneller gerçekleşiyor.

Seminerlerin bir kısmının internet üzerinden de yayınlanacak olması, etkinliğin ulusal olma iddiasını destekler niteliktedir.

16-03/21/1.jpg

MAKİNİSTANBUL

Tarih: 31 Mart – 1 Nisan 2016

Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Yerleşkesi

Makinistanbul16’ nın Kesinleşen Konuşmacıları:

– Dominique Portmann – Mercedes-Benz Türk A.Ş. Ar-Ge Müdürü

– Zafer Kara – Bosch Vice President Manufacturing Coordination China and Mexico

– Cem Alparslan – Kale Endüstri Holding Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü

– Uğur Sakarya – Borusan Oto Genel Müdürü

– Salih Gülleroğlu – Roketsan Üretim Müdürü          

:: Etkinliğe katılacak mısınız?                
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    faydalı haber

" Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Makinistanbul 2016 Etkinliği Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "