Okunma

Mark Zuckerberg Baba Oldu


02 Aralık 2015 Çarşamba 07:40
Mark Zuckerberg Baba Oldu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformunun sahibi olan Mark Zuckerberg, dün gece baba oldu. Kızlarının adını Max koyan Zuckerberg ailesi açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Priscilla ve ben kızımız Max‘in dünyaya gelmesinden dolayı çok mutluyuz.” Diğer yandan Zuckerberg çifti kızları Max‘in doğumunu kutlamak için eşi benzeri görülmemiş bir bağış kararı da aldı. 

Zuckerberg’ten kızına mektup

Kendi Facebook hesabından bir mektup yayınlayan Zuckerberg, mektubunda “Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var” diye seslenen çift, oluşturacakları “Chan Zuckerberg Vakfı” için bugünkü değeri yaklaşık 45 milyar dolar olan Facebook hisselerinin yüzde 99’unu bağışlayacaklarını duyurdu.

Yapacakları  bağışla vakfın öncelikle odaklanacağı konuları da sıralayan Zuckerberg, eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası gibi  halihazırda yürütülen çalışmalara “küçük bir katkı” sağlamak istediklerini söyleyen Zuckerberg çifti, “Biz de diğerleri gibi elimizden geleni yapmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

15-12/02/bill-and-mark.jpg

Tüm düşüncelerinin kızlarına iyi bir gelecek kurmak olduğunu belirten Zuckerberg çiftinin bu hamlesi,  Microsoft‘un CEO‘su Bill Gates ve eşi Melinda Gates‘in hamlesine oldukça benzemekte. Bill & Melinde Gates çifti de bütün mal varlıklarını hayat boyunca bağışlama durumunu seçerek örnek bir davranış sergilemişlerdi. 

:: Zuckerberg’in sosyal yardım projeleri için yaptığı destekleri nasıl buluyorsunuz?
yazarVolkan Taş

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olan Volkan, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri SDN ailesi ile paylaşıyor. Sıkı bir futbol takipçisi ve wingsuit hayranıdır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Mark Zuckerberg Baba Oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Allah analı babalı büyütsün

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Allah analı babalı büyütsün

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Elemanın çevresinde onca bebek gibi hatun var iken sıradan bi kadına bağlanması gözünün tok ve dünya malına değer vermediğinin kanıtı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sevap point kasıyo adam helal sana

 5. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun ne dıyelım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çeyreğimizi alır gideriz 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Allah analı babalı büyütsün ne diyek 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Baba olmanın sevinciyle gaza gelmiş herhalde

 9. SDN Okuru dedi ki:

  banane

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Adamsın Zuckerberg !

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Çeyrek falan takalım ayıpn olmasın

" Mark Zuckerberg Baba Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg Baba Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg Baba Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "