Okunma

Mark Zuckerberg ifade verdi!


11 Nisan 2018 Çarşamba 17:38
Mark Zuckerberg ifade verdi!

Cambridge Analytica skandalı sonrasında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, ABD Senatosu karşısında ter dökmeye devam ediyor. 87 milyon Facebook kullanıcısının bilgisinin sızdırılması sonrasında Zuckerberg, ikinci duruşma ile sosyal medya platformunu yine savunmaya çalıştı. Mark Zuckerberg ifade verirken yine zorlu anlar yaşadı.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ifade verdi!

10 Nisan günü ABD Senatosu ticaret ve hukuk komitelerinin karşısına çıkan Mark Zuckerberg, 5 saat süren ilk duruşmada bolca özür dilemiş ve platformun paralı versiyonunun da ileriki dönemde sunulabileceğine işaret etmişti. Facebook kurucusunun sıklıkla kullanıcıların bu verileri kendi istekleriyle vermiş olduğunun altını çizdiğini de belirtelim. Ayrıca, kişisel verilerin işlenerek reklam amaçlı kullanımının da platformun iş modeli olduğu paylaşılıyor.

Mark Zuckerberg ifade

Milyonlarca kullanıcının bilgilerinin sızdırılması sonrasında protesto edilen Facebook, içerisinde ünlülerin ve şirketlerin de bulunduğu birçok kullanıcısını ve sayfayı kaybetti. Kaybetmeye de devam edeceğini tahmin etmek hiç de güç değil.

Zuckerberg’in çıkmış olduğu ikinci duruşmayı aşağıdan izleyebilirsiniz.

:: Facebook davası sizce nasıl sonuçlanacak?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mark Zuckerberg ifade verdi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sarı karanın başı belada şimdi onlar düşünsün

" Mark Zuckerberg ifade verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg ifade verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg ifade verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "