Okunma

Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi


03 Nisan 2018 Salı 08:00
Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi

Geçtiğimiz hafta bir röportajda Mark Zuckerberg‘ü ihmalkârlıkla suçlayan Tim Cook‘a yanıt gecikmedi. Hatırlarsanız Tim Cook, “Ben kendimi böyle bir durumun içerisine sokmazdım. Müşterilerimizi ürün haline getirmek, şirket politikamıza uygun bir durum değil.” cümlelerini sarfetmişti.

Mark Zuckerberg neler dedi?

Zuckerberg, Tim Cook’un bu açıklamalarına “Kendisi gereğinden fazla konuşkan biri.” diyerek yanıt verdi. Ayrıca Facebook gibi bir servisin paralı olması durumunda, herkesin üye olmasının imkansız hale geleceğini ve bu yüzden reklam destekli yönetim tarzının kendileri için mecburi olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca Amazon’un CEO‘su Jeff Bezos’un söylediği “Bazı şirketler vardır ki sizlerin daha çok parasını alabilmek için çok çalışır, bazı şirketler ise sizlerden daha az para alabilmek için çok çalışır.” sözlerinin doğruluğundan dem vurdu.

mark zuckerberg

Zuckerberg’e göre Facebook, bu bahsi geçen sözdeki ikinci kesime dahil durumda ve kullanıcılarından ücret almamak için ekstra bir efor sarfediyor. Facebook yalnızca insanların rahatlıkla üye olup birbiriyle bağlantı kurabilmesi için çalışıyor. Çünkü böyle bir servisi insanlara ücretli olarak sunarsanız, herkesin üye olabileceğini asla garantileyemezsiniz.

Bu yüzden de duruma gerçekçi bakılması gerektiğini belirten Zuckerberg, Facebook’un tek şansının reklam tabanlı gelir modeli olduğunun altını bir kez daha çizmeyi seçti. Fakat bunun da kesinlikle insanlara hizmet vermek istemelerinden daha önemli olmadığını söyledi.

:: Zuckerberg’ün açıklamalarını nasıl buldunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi”

  1. Alcasar dedi ki:

    Bende “Eyy Tim Cook sen kimsin” diyecek felan sandım :))

" Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg, Tim Cook’a yanıt verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "