Okunma

Markalar da Timeline’a geçiyor


17 Şubat 2012 Cuma 09:15
Markalar da Timeline’a geçiyor

Facebook yöneticileri geçtiğimiz senenin 3. çeyreğinden itibaren tasarımda yapacakları radikal değişimleri gündeme getiriyordu. Bu değişimlerin de markaların Facebook’tan isimlerini daha kolay duyurabilemelerini ve Facebook’a yeni bir gelir opsiyonu olabileceğini inkar etmemişlerdi. Bahsedilen değişimlerden biri olduğu düşünülen ve markaların Facebook sayfalarını Timeline tasarımına geçirecek olan değişiklik artık kapıda.

Hatırlanacağı üzere Timeline, kullanıcılardan karışık tepkiler almıştı. Bir kısım bu yeni tasarımı beğenmediklerin dile getirirken bir kesim de sayfaların görsel olarak daha güzel olduğunu vurgulamıştı.

Markalar için Timeline tasarımını ay sonunda getirmeyi planlayan Facebook, böylelikle markaların kendi sayfalarını istedikleri gibi tasarlayabilmelerine de imkan sunacak. Beta aşamasına Şubat’ın sonunda geçilmesi beklenen yenilikle markaların Timeline resminin yanı sıra sayfalarında birkaç tasarımsal değişiklik daha yapabilecekleri gelen dedikodular arasında.

Timeline tasarımıyla birlikte şirketlerin kuruluş yılından itibaren önemli günleri de birlikte daha kolay bir şekilde gösterebilecek olan markalardan birkaç tanesi test amacıyla bu ay yeni tasarıma geçecek. Önümüzdeki aylarda ise bütün markaların bu yeni tasarıma geçmesine imkan verilecek. Bakalım markalar bu alanda yaratıcılıklarını nasıl kullanacaklar.

:: Timeline hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Markalar da Timeline’a geçiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Süpeeeer..

" Markalar da Timeline’a geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Markalar da Timeline’a geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Markalar da Timeline’a geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "