Okunma

Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak


29 Ocak 2018 Pazartesi 18:00
Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak

Halen cesetlerle birlikte Marmara Denizi’nin derinliklerinde olan Fokker f-28 tipi uçak, Türk havacılık tarihinin gelmiş gelmiş en esrarengiz olaylarından birisi olarak görülüyor.

1975 yılının Ocak ayında İzmir’den havalanan bir Türk Hava Yolları uçağı, o zamanki adı Yeşilköy Havalimanı olan Atatürk Havalimanı‘na inişi esnasında denizin soğuk suyuyla buluşarak kaza yaptı.

Kazaya karışan Fooker f-28 tipi uçaktan envanterde 4 adet daha bulunuyordu. ‘Lanetli‘ olarak tanımlanan uçakların tamamı düşerek akıllarda onlarca farklı soru işaretinin oluşmasına neden oldu.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak”

  1. TR dedi ki:

    sayfa sayfa haber saçmalığından vazgeçin. ziyaretçi kaybediyorsunuz.

" Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Marmara Denizi’ne düşen esrarengiz uçak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "