Okunma

Teknolojik Nostalji: Ses Kayıt Cihazı


12 Aralık 2010 Pazar 21:00
Teknolojik Nostalji: Ses Kayıt Cihazı

Ses kayıt cihazlarının geçmişi daha önce dayanıyor olsa da bugün gazeteciliğin sembolü olan ufak araçların atası Sony tarafından bulunmuştu.

1950 yılında Sony‘in piyasaya sürdüğü G-type adlı cihaz o dönem büyük ses getirmişti. Askeriyeden, psikologlara kadar büyük bir kesmini kullandığı cihazın boyu ise oldukça ilginç.

 

 

Ses Kayıt Cihazları Modernleşecek

Günümüzde, cebe sığacak kadar ufak olan ses kayıt aygıtı 1950‘li yıllarda bir müzik seti büyüklüğündeydi. Sony’in web sitesinde nostalji yaptığı cihaz sayesinde yeni bir konseptinde duyurusu yapıldı.

Walkmen konseptini modernleştiren firma, dijital fotoğrafla ses kaydını birleştirmeyi hazırlanıyor. Daha önce denenmiş olan bu teknolojinin yeni hali önümüzdeki günlerde açıklanacak.

:: Bu cihazları daha önce hiç görmüş müydünüz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Teknolojik Nostalji: Ses Kayıt Cihazı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknolojik Nostalji: Ses Kayıt Cihazı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknolojik Nostalji: Ses Kayıt Cihazı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "