Okunma

Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu


18 Kasım 2010 Perşembe 16:00
Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu

CERN’deki bilim adamları uzun süredir üzerinde çalıştıkları karşıt madde elde etme projesinde çok önemli bir adım attılar.

Bilim adamları karşıt maddeyi ilk defa bir yerde saklayabilmeyi başardılar. 335 kere deneme yapıldıktan sonra tam 38 adet anti hidrojen atomu güvenli bir şekilde saklanabildi. (Karanlık Enerjiyi Görebilen 570 MP’lik Kamera Nasıl Yapıldı?)

Basit olarak anlatmak gerekirse, karşıt madde normal maddenin tamamen tersi özelliklere sahip bir yapıda bulunur. Karşıt madde ile normal madde bir araya gelirse birbirlerini yok ederek inanılmaz ölçüde bir enerji çıkmasını sağlar.

İlk karşıt madde atomları bundan yıllar önce elde edilmişti fakat bilim adamları bunları saklayıp korumanın bir yolunu bulamamışlardı.

 

Dan Brown’ın Melekler ve Şeytanlar adlı kitabında bilim adamları karşıt maddeyi saklamayı başarıyordu

 

Mulak Sıfıra Yakın

Bilim adamları karşıt maddeyi saklayabilmek için ilk önce onu mutlak sıfırın (0 Kelvin = -273 C) bir derece üzerine kadar soğutmuş daha sonra da süper iletken mıknatıslarla manyetik bir alanın içine hapsetmişler.

Bu yöntemle bile karşıt madde sadece saniyenin 10’da biri kadar süre içerisinde korunabilmiş.

Bilim adamları karşıt maddenin özelliklerini anlayabilmek için onu daha uzun süre saklayabilmenin yolunu araştırıyorlar.

:: Karşıt maddeden güvenli bir şekilde enerji üretilebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gerçekten kendini çeken bi kitap,çok beğendim

  2. salih1159 dedi ki:

    Cern deneyi ile ilgili yazıları okudukça on yıl sonrasını dahi düşünemiyorum,öyle inanıyorumki önümüzdeki iki üç yıl içinde inanılmaz şeyler yapı***** anlaşılmasın cerndeki bilimadamları basit birer bilimadamı olmadığı gibi dünyanın bütün bilimadamlarının gözü kulağı hatta beyni dahi orada,dolayısıyla binlerce bilim adamı birşeyler için geceli gündüzlü çalışıyorlar.

" Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Melekler ve Şeytanlar Gerçek Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "