Okunma

Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor!


07 Ekim 2018 Pazar 19:00
Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor!

Mercedes elektrikli otomobil pazarında Tesla‘nın karşısına çok güçlü bir şekilde çıkmaya hazırlanıyor. Marka bu konuda dünyanın birçok ülkesinde yeni yatırımlar yapıyor.

Her ne kadar Tesla bu konuda iyi bir öncü olsa da son dönemlerde büyük bir itibar kaybı yaşamaya başladı. Mercedes gibi markalarda pazarda oluşan bu boşluğu doldurmanın ve Tesla‘ya karşı güçlü alternatifler üretmenin peşinde.

Mercedes Elektrikli Otomobil için nasıl yatırımlar yapıyor?

ABD‘nin Alabama şehrinde açılan yeni pil fabrikası otomobillerde elektrik devriminin hızla yayıldığının da göstergesi.

Daimler Mercedes-Benz sadece ABD‘de değil dünyanın dört bir tarafında yeni pil fabrikaları açmayı hedefliyor. Alman marka EQ ve EV serisi elektrikli araçları için pil tedarikini bu fabrikalar üzerinden sağlamayı planlıyor.

Daimler Mercedes Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer Alabama fabrikasının temel atma töreninde ABD pazarında elektrikli otomobil piyasasına hareketlilik kazandırmak için yola çıktıklarını açıkladı.

mercedes elektrikli otomobil

Bu da Mercedes‘in Tesla‘yı güçlü olduğu pazarda vurmayı hedeflediğini gösteriyor. Tabii ki bunda ABD’de Tesla‘nın açtığı yol sayesinde elektrikli otomobil şarj istasyonlarının da yaygın olmasının payı var.

Daimler Mercedes-Benz Alabama dışında dünyanın çeşitli yerlerinde elektrikli otomobil üretmek için toplam sekiz fabrika daha açmayı planlıyor.

Bu yolda büyük bir bütçe ayıran Mercedes‘in tek rakibi Tesla değil. Volvo, Volkswagen, BMW, Audi gibi birçok büyük otomobil firması bu devrimde geride kalmamak için büyük bütçeler ayırıyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, elektrikli otomobiller kaç yıl içinde benzinli otomobillerin yerini alabilir? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    On seneyi bulmaz dünyanın yarısı elektirikli araba kullanıcak

" Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes Elektrikli Otomobil için vites yükseltiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "