Okunma

Mercury’den Dünyanın İlk Modüler Kamerası!


07 Haziran 2016 Salı 07:00
Mercury’den Dünyanın İlk Modüler Kamerası!

Mercury, Kickstarter üzerinden başlattığı kampanya ile dünyanın ilk evrensel modüler kamerasını yapmaya hazırlanıyor.

Sahip olduğu adaptörleri ve karmaşık modüler düzenlemesi sayesinde Mercury kamerası herhangi bir lensi makine bünyesinde bütünleştirme amacıyla tasarlandı. Yani makine aynı anda birden fazla lensi bünyesinde barındıracak.

16-06/07/mercuryii1.jpg

İlk evrensel modüler kamera: Mercury

Ana bileşenleri; odak vidası, monte adaptörleri, farklı türevlerdeki filmlerini sırt kısmında taşıyan kamera, diğer tüm bileşenlerini makinenin ön kısmında bulunduracak.

Mercury kamerasının en ilginç olarak betimlenen bir diğer özelliği ise, kullanıcıların çektikleri fotoğrafların mevcut sürümlerdeki kısıtlayıcı formatları nedeniyle istedikleri ölçüde kullanamamalarına odaklanacak.

Mercury kamerası, bu sınırlı formatların yelpazesini biraz daha genişletme hedefi taşıyacak.

Örneğin; anlık film, tam pozlama kontrolü, birden fazla lens seçeneğine sahip olmak kullanıcılara sunulacak.

Orta ve büyük formattaki optikleri odağa alarak tasarlanan Mercury’nin DSLR lens adaptörleri öncelikli olarak Canon ve Nikon’a yönelik olarak gelecek.

Mercury ise Digital Trends‘de yer alan habere göre öncelikli hedefini, daha geniş bir kitleye orta ve büyük format fotoğraf çözümlerini sunmak olarak belirlemiş durumda.

Kickstarter üzerinde 5800 dolara sahip proje, 50 bin dolara ulaşmayı hedefliyor.

:: Yeni Mercury kamerası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mercury’den Dünyanın İlk Modüler Kamerası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercury’den Dünyanın İlk Modüler Kamerası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercury’den Dünyanın İlk Modüler Kamerası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "