Okunma

Messenger’dan rekor üstüne rekor


12 Nisan 2017 Çarşamba 20:00
Messenger’dan rekor üstüne rekor

Facebook Messenger, dur durak bilmeden büyümesini sürdürüyor. Facebook tarafından mesajlaşma platformu için son açıklanan rakamlar rakiplerin canını sıkacak cinsten.

Facebook roket gibi bir deneyim sunacak!

Facebook Messenger aylık 1.2 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

Facebook, her ay 1.2 milyar kullanıcının Messenger kullandığını açıklamış durumda. Bu rakam Temmuz 2016 tarihinde ilk kez 1 milyar barajını geçen uygulama için yüzde 20’lik artışa işaret ediyor. Ek olarak, Facebook’un 1.68 milyar aylık kullanıcının yüzde 64’ünün Messenger kullandığı ve yaklaşık 9 ay öncesine göre yüzde 4’lük artış kaydedildiği de bilgiler arasında.

17-04/12/facebook-messenger-12m-02.jpg

Facebook Messenger’a 200 milyon daha aylık aktif kullanıcının eklenmesinde son birkaç aydır gerçekleştirilen güncellemelerin etkisinin büyük olduğu düşünülüyor. Bu güncellemelere örnek olaraksa oylama, hızlı yanıtlar, video ve telefon görüşmeleri arasında kolayca geçiş, kamera özelliklerinin arttırılması, ödemeler, grup video görüşme ve daha birçok özellik verilebilir.

1.2 milyar aylık aktif kullanıcının ayrıca, Messenger’ın insanların hayatının bir parçası haline geldiğinin de kanıtı olduğu ifade ediliyor. Temmuz ayında şirket, VoIP aramalarının yüzde 10’unun uygulama üzerinden sesli aramalarla gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

Gelecek hafta gerçekleştirilecek olan F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook’un çok daha fazla detay paylaşacağı kesin.

:: Facebook Messenger’ı aktif olarak kullanıyor musunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Messenger’dan rekor üstüne rekor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Skype daha başarılı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok zorlama ve gereksiz bir uygulama.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook ve Messenger kullanmıyorum telefonumda süs olsun diye duruyor zaten. Ayda yılda bir mesaj atarım onun dışında WhatsApp Instagram. Yine Facebook hizmetlerine kaldık.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  S3 mini daha guzel bu kotü

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Her ay neredeyse 3 defa güncelenen ama karmaşıklıktan hiç bir işe yaramayan Massenger , benim için beş para etmez her güncellemede sinirlerim tepeme çıkıyor, zoraki olmasa 1 dk tutmam telefonumda. Eyyy Facebook şu güncellemeler de bari neyi geliştirdiğiniz yazın da biz de öğrenelim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Zorla yüklettirince böyle oluyor haliyle

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Gençler Facebook bile kullanmıyor. Messenger ve Facebook uygulamalarını aşırı önyükleme ve ram kullanımından dolayı kullanmıyorum.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Mecbur kullaniyoruz yoksa kim takar bunu

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kimsenin kullandığı yok zorunlu yüklüyor

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook lite yeter de artar…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Zoraki aşk 🙂

" Messenger’dan rekor üstüne rekor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Messenger’dan rekor üstüne rekor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Messenger’dan rekor üstüne rekor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "