Okunma

Micron’dan Projeksiyonluk Mikro Ekran


21 Mayıs 2009 Perşembe 07:06
Micron’dan Projeksiyonluk Mikro Ekran

Micron tarafından satın alınan Displaytech‘in yeni mikro ekranı, cep telefonlarına entegre edilebilecek kadar küçülen projeksiyon cihazlarının üretilmesini sağlayabilecek nitelikte. WQVGA çözünürlüğe sahip olan mikro ekran silikon üzerinde ferroelektrik sıvı kristal teknolojisiyle (FLCOS) üretilmiş. 18 bit renk derinliği veren ürün, WQVGA kavramı bir şey ifade etmiyor diyorsanız, insanların anlayabileceği dilde 392×224 piksel görüntü üretebiliyor.

Hızlı Tepkime, Kaliteli Görüntü

Ürünün en büyük özelliğinin, LCOS teknolojisini kullanan rakiplerine göre 100 kat daha hızlı geçişler yapabilmesi. Bu şekilde mikro projeksiyonların kalitesi de önümüzdeki günlerde daha da artacak diyebiliriz. Bütün sistem sadece 85 mW enerji harcaması taşınabilir uygulamalarda bu Micron Displaytech çözümlerini önemli bir noktaya getiriyor.

:: İş için üretilmiş cep telefonlarında data projeksiyon sistemleri yaygınlaşır mı?

Bilgi için: Micron
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Micron’dan Projeksiyonluk Mikro Ekran konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Micron’dan Projeksiyonluk Mikro Ekran ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Micron’dan Projeksiyonluk Mikro Ekran ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "