Okunma

Microsft’un Android İçin İlk Hamlesi


04 Mart 2010 Perşembe 11:49
Microsft’un Android İçin İlk Hamlesi

Microsoft’un cepleri etiketleyen hizmeti Microsoft Tag, telefonların kamerasını kullanarak, gerçek hayat ile dijital yaşamı ortak paydada bütünleştirmeyi amaçlıyor. Özel bir yazılım ile kullanılabilen hizmetin daha önce Windows Mobile, iPhone, Blackberry, Symbian ve hatta Java versiyonlarını görmüştük. (Microsoft Cebimize Etiketi Yapıştırdı) Microsoft yeni bir hamle yaparak, mobil cihazların yükselen değeri Android için de bir yazılım duyurdu.

 

Uygulama bugün Android Market üzerindeki yerini aldı ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Microsoft, Market üzerinde “Microsoft Tag” şeklinde yapılacak bir arama ile bulunabilen yazılımın duyurulması konusunda yaptığı açıklamada, mobil cihazlarda barkod işleminin gelecekte en çok kullanılacak hizmetlerden biri olacağını, barkodların, ürünlerin pazarlanması ve satın alınması aşamasında hem işletmeler hem tüketiciler için büyük kolaylık olduğunu belirtti. Hatırlanacağı üzere daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Android’e adım atan Microsoft’un Tag hizmetinden önce Google, Product Search yazılımına Barcode Scanning özelliği ekleyerek, tag ile benzer bir işlevi kullanıcılarına sunmuştu.


Aklınıza gelebilecek herşey için iki boyutlu barkodlar hazırlayabilmeniz mümkün. Bu barkod SDN anaysayfasını temsil ediyor.

:: Microsoft’un hangi mobil hizmetlerini Android’de görmek istersiniz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsft’un Android İçin İlk Hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsft’un Android İçin İlk Hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsft’un Android İçin İlk Hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "