Okunma

Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek


07 Ocak 2009 Çarşamba 15:36
Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek

2010 yılına kadar tüm Avrupa’da yaklaşık 20 milyon kişiye BT eğitimi imkanı sağlamayı hedefleyen İstihdam için Beceri Kazandırma Girişimi‘nin Almanya’daki programı BT Uygunluğu, Türkçe olarak kapsamlı bir online eğitim sunuyor. www.it-fitness.de sitesinden BT eğitim kursları, BT temel konuları, yazılım programları, internet, e-posta ve bilgisayar güvenliği gibi alanlarda temel BT bilgilerini ayrıntılı bir şekilde sunuyor.

Sitede BT becerilerinin şahsi değerlendirmesi için kısa bir test de yer alıyor.  Türklerin dil engeli ile karşılaşmadan işe yönelik BT becerisi kazanmalarını mümkün kılan web sitesindeki eğitimler, belirli merkezlerde verilecek eğitimlerle desteklenecek. Böylece Almanya’da yaşayan Türklerin iş olanaklarına erişimi kolaylaşacak.

Çalışmalar Bitmiyor

Microsoft’un bilgisayar okur yazarlığının artırılması ve bilişim teknolojilerine erişimi kısıtlı bireylerin BT becerisi kazanmalarına yönelik projeleri içerisinde Microsoft Türkiye de çalışmalarını sürdürüyor. ‘Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor’ projesi bunların başında geliyor. Projenin hedef kitlesini 15-25 yaş grubundaki gençler oluşturuyor.

Proje kapsamında eğitmen olarak yetiştirilen 500 genç eğitici aracılığıyla toplam 45.000 genç temel bilgisayar eğitimlerini tamamladı. Microsoft Türkiye bu proje ile Türkiye çapındaki eğitmen sayısını 750’ye çıkarırken, 2009 sonuna kadar 100.000 gencimize ulaşmayı hedefliyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Microsoft
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çooooooooook iiyi

" Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft 2,5 Milyon Gurbetçiyi Eğitecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "