Okunma

Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı


19 Temmuz 2013 Cuma 07:00
Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Microsoft bugün gerçekleştirdiği gelirler toplantısında 2013 yılı 2. çeyrek mali bilançolarını açıkladı. 30 Haziran ile sonlanan üç aylık dönemi kapsayan sonuçlara göre şirketin gelirleri 19.90 milyar Dolar oldu. Bu dönemde elde edilen kazanç ise 4.7 milyar Dolar olarak belirlendi.

Amy Hood, Microsoft Finans Grubu Başkanı 

Gelirler açısından geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre yüzde 10 oranında artış yakalayan Microsoft, önceki çeyrek gelirlerinin gerisinde kaldı. “Microsoft Gelirlerini Artırdı” başlıklı haberimizde ayrıntılarına yer verdiğimiz 2013 yılı ilk çeyrek sonuçlarında şirketin geliri 20.54 milyar Dolar düzeyindeydi.

Mali bilançoyu açıklayan Microsoft CFO‘su Amy Hood, sonuçlarda PC pazarında yaşanan düşüşlerin etkili olduğunu belirtti. Bulut tabanlı çözümlere ve kurumsal tekliflere yoğun bir karşılık aldıklarını ifade eden Hood, Office 365, Outlook.com, Skype ve Xbox LIVE servislerinde artan bir tüketici talebi ile karşı karşıya olduklarını sözlerine ekledi.

:: Hangi Microsoft ürün ve hizmetlerini kullanıyorsunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı”

  1. marancı dedi ki:

    Office vazgeçilmezi, windows alışkanlığı devam ettikçe gelirleri düşsede gene de muhteşem kazançlar sağlayacaktır MS.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    desktop kullanimi azaliyor tablette iyi degiller bundan sonra böyle olmaz sanirim

" Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft 2. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "