Microsoft 2014’e Hızlı Başladı!


24 Nisan 2014 Perşembe 20:16
Microsoft 2014’e Hızlı Başladı!

Microsoft’un kendi mali takviminde 2014 yılı 3. çeyreği olarak anılan, 1 Ocak – 31 Mart 2014 arasındaki yılın ilk üç ayını kapsayan finansal sonuçlar açıklandı. Microsoft‘un verdiği bilgilere göre, şirketin bu dönemdeki gelirleri yüzde 8 oranında artarak 20.40 milyar dolara ulaştı. Şirketin operasyonel net karı ise yüzde 3′lük artışla 5.66 milyar dolar olarak kaydedildi.

Xbox satışlarında son durum

Ürünler ve hizmetler bazında da yüzü gülen Microsoft, OEM lisans satışını yüzde 4, OEM pro lisans satışını yüzde 18 artırdı. Bulut tabanlı Office 365 hizmeti 1 milyon yeni abone ile 4.4 milyon aboneye ulaştı. Bu dönemde toplam 2 milyon Xbox satışına imza atan şirket, bu satışların yarısından fazlasını yeni konsolu Xbox One‘dan elde etti. Xbox One‘ın satış adeti 1.2 milyon olarak açıklandı.

Bing ve Surface iyi durumda

Arama motoru Bing‘de de yüzü gülen MS, pazar payını yüzde 18.6, reklam gelirlerini ise yüzde 38 oranına artırdı. Surface tabletten gelen gelirlerde yüzde 50‘lik bir artış kaydeden şirket, bu satışlardan 500 milyon dolar kazandı. Microsoft, kurumsal pazarda da ticari gelirlerini yüzde 7 oranında artırdı.

:: MS’in 2014 ilk çeyrek performansını nasıl buldunuz?
Xbox One sizi şaşırttı mı?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Microsoft 2014’e Hızlı Başladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ms’mi bırakın allah aşkı***** bu insanlardaki ms hayranlığı anlamı***** boğuşmaktan , uyumsuzluk problemlerinden , program açılmamalarından çökmelerinden , sistem buglarından kilitlenmelerinden, kasmalardan, giren virüslerden spamlardan zevk mi alıyorsunuz kardeşim ? windows 8 öncesinde pc kullanırken error çıkmadık bir gün yoktu hadi yine 8le açılma kapanma sürelerini, kasmaları, mavi ekranı hallettiler onuda windowsun 30. yıldönümünde anca baş***** söyleyeyim windows 9’da olsa 10’da olsa windows yine aynı olacak ha bu arada ms parayı götürür mü ? evet çuvalla götürür bu kadar program alternatifi olan bir os yok çünkü.ms tekelinde durmak yok yola devam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft iyi yönetilen bir şirket eminim ki yeniden yapılanma sürecinden başarıyla çıkıp zirvedeki yerini koruyacaktır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Eski gunlere donü***** da gitmeseydi cok daha guzel olabilirdi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Wp ile xbox bölümü dibe çekmiş şirketi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar üründen değil lisanstan kazanıyor wp u kapatsa yükselir yıldızı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yazılım devi eski gucu yok artık…Herkez bilinç***** skypi viber watsap niteliğine gecirirse eminim watsapa kafa tutar…facebook aracılıgıyla skypten 3g ile konusma fln gelirse ozmn iş degişir 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft Mobil sektörüde arkasına aldı sağlam adımlarla ilerliyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  daha durun bakim wp9 çıksın bir mağaza çoşsun ondan sonra görün MS neymiş…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Çok ilginç, daha dün MS böyle giderse batacak diyorduk.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft tekrar şaşalı dönemlerine döneceginin sinyaiini veriyor

" Microsoft 2014’e Hızlı Başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft 2014’e Hızlı Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft 2014’e Hızlı Başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "