Okunma

Microsoft’tan Önemli Satın Alma!


01 Haziran 2015 Pazartesi 19:30
Microsoft’tan Önemli Satın Alma!

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Microsoft, son dönemde değerli bulduğu küçük şirketleri satın almaya devam ediyor. Son olarak popüler bir takvim uygulaması olan Sunrise‘ı bünyesine katan marka, daha önce de ünlü Minecraft oyununun yapımcısı olan Mojang‘ı satın almıştı.

Bugün ise Microsoft cephesinden yeni bir satın alma haberi daha geldi. Peki, Microsoft bugün hangi şirketi satın aldı? Neden böyle bir satın alma gerçekleşti?

Microsoft, Wunderlist Geliştiricisini Satın Aldı

Microsoft‘un bugün borsaya bildirdiğine göre 6Wunderkinder adındaki bir şirket, 100 ile 200 Milyon Dolar arasında bir değer karşılığında satın alındı. Peki, 6Wunderkinder şirketi neden satın alındı?

Şu an için bu satın almanın neden gerçekleştiğini tam olarak tahmin etmek zor. 6Wunderkinder şirketi, mobil platformlardaki Wunderlist uygulamasının başındaki marka.

Microsoft ise yaptığı son iki satın alma ile farklı bir plan içindeymiş gibi görünüyor. Daha önce Sunrise adındaki şirketi satın alan marka, bugün gerçekleştirdiği 6Wunderkinder satın alması ile, takvim ve günlük plan alanlarında yeni bir uygulama geliştirecekmiş gibi görünüyor.

Bakalım Microsoft, yaptığı satın almalar ile satın aldığı uygulamaları aynen geliştirmeye devam mı edecek, yoksa yeni bir uygulama ile iki uygulamanın işlevlerini birleştirecek yeni bir uygulama mı yapacak?

:: Yapılan satın almalar sonucunda, sizce Microsoft ne yapacak?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft’tan Önemli Satın Alma!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Lan yakında Microsoft bütün herşeyi satın alacak. 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Takvim uygulaması

" Microsoft’tan Önemli Satın Alma! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Önemli Satın Alma! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Önemli Satın Alma! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "