Okunma

Microsoft Açık Kaynağı Destekliyor


27 Temmuz 2009 Pazartesi 09:47
Microsoft Açık Kaynağı Destekliyor

Microsoft, 20 bin satırlık açık kaynak sürücü kodunu, Linux General Public License (GPL) v2 lisanslama modeliyle Linux dünyasının ve müşterilerinin kullanımına açtı.

Bu kodlar sayesinde Linux işletim sistemi dağıtımları ve açık kaynak uygulamaları Windows Server Hyper-V ve Windows Server R2 Hyper-V üzerinde performanslı ve yüksek verimle çalışacak. Microsoft müşterilerine önemli bir kazanç yaratan bu güçlü atağıyla sürücü kodlarının Linux işletim sistemi çekirdeğine doğrudan entegre edilmesini sağlıyor.

 

Windows Server 2008 Hyper-V yazılımı bundan sonra bütün Linux dağıtımları ile sorunsuzca ve performanslı bir şekilde çalışabilecek.

 

Microsoft açık kaynak dünyasıyla kapsamlı ilişkilerini 2006 yılında kurduğu Açık Kaynak Teknoloji Merkezi (OSTC) üzerinden yapıyor. Açık kaynaklı platformlara iş dünyasının temel gereksinimleri açısından yaklaşan Microsoft, Windows Server 2008 kapsamında farklı platformları birlikte yönetmek zorunda olan müşterilerine ve iş ortaklarına bu merkezin çalışmalarıyla yol gösteriyor.

Microsoft Açık Kaynak Teknoloji Merkezi, UNIX ve Linux dünyası üzerinde çok derin bir uzmanlığa sahip olmasının yanı sıra, açık kaynak topluluklarıyla sürekli teması koruyarak, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

:: Microsoft sizce neden böyle bir adım attı ?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Açık Kaynağı Destekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Açık Kaynağı Destekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Açık Kaynağı Destekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "