Okunma

Microsoft Akıllandı mı?


20 Mayıs 2009 Çarşamba 02:52
Microsoft Akıllandı mı?

Gerek firmaların, gerekse son kullanıcıların, Microsoft‘a Windows 7’yi bir an önce piyasaya sürmesi için baskı yaptığı bir gerçek. Ancak Windows Vista‘yı aceleye getirip, donanım ve yazılım uyumsuzluklarıyla aylarca boğuşan firma, bu sefer baskılara hiç de kulak asacak gibi görünmüyor.

Geç Olsun da…

Çıkış adayı sürümün başarısına rağmen, hem yazılımsal hem de donanımsal ürünlerle %100 uyumluluğu sağlamak için var gücüyle çalışan Microsoft, Windows 7’de “geç olsun güç olmasın” mantığını sonuna kadar benimsemiş görünüyor.

Öte yandan, Nvidia ve ATI gibi donanım devleri de Windows 7’nin çıkışının olabildiğince pürüzsüz olması için gerekli sürücü güncellemelerini hazırlıyor. Anlaşılan tüm teknoloji piyasası, bu sefer yeni Windows’a bağrına basmaya hazır. Son kullanıcılara kalan tek şey ise, RC sürümü kullanırken bir yandan da para biriktirmek.

:: Windows 7 için ters gidebilecek ne kaldı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Akıllandı mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yeni Windows’un fiyatını açıkçası pekte merak etmiyorum. Netice de Microsoft Windows 7’ye “fahiş” ücreti ödemektense açık kaynak kod dünyası ve dolayısıyla özellikle de GNU/Linux işletim sistemiyle “performanslı”, “güvenli” ve tabiatıyla “kararlı” bir bilgisayar deneyimi yaşamayı daha makul ve makbul görüyorum. Herkese de tavsiye ederim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gerçekten vista hiç olmadı şu an windows 7 rc kullanıyorum vistadan daha stabil yazılımlarla daha uyumlu ve sayısız sürücü desteği tamam sürücü desteği vistadada geniş ancak windows 7 de bambaşka ne takarsam tanıyor yani rtmyi bekleyemedim kurdum rcyi rtm inşallah çabuk çıkar

" Microsoft Akıllandı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Akıllandı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Akıllandı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "