Microsoft’un App Store’daki uygulaması güncellendi!


20 Ekim 2020 Salı 07:30
Microsoft’un App Store’daki uygulaması güncellendi!

Apple için Xbox uygulaması güncellendi. Yeni güncelleme ile birlikte Xbox One sahiplerinin oyunlarını Apple cihazlarında oynamalarına olanak tanınmış oluyor. Bildiğiniz üzere, App Store’da Xbox One konsolu sahiplerinin oyunlarını bir iPhone veya iPad’de uzaktan oynatma özelliği içeren yeni bir Xbox uygulaması bulunuyor.

Apple için Xbox uygulaması güncellendi

Uzaktan oynatma özelliği, oyunları kendi Xbox One konsolunuz yerine doğrudan sunuculardan paylaşılan Microsoft’un xCloud hizmetinden farklı bir hizmet olarak biliniyor.

Bu Xbox uzaktan oynatma özelliği, xCloud’a değil, yalnızca kendi Xbox konsolunuza bağlanacak olmasıyla dikkat çekiyor. Sony’nin Android ve iOS cihazlar için sunulan PS4, ”Uzaktan Oynatma” özelliğine benzer bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

App Store üzerinde Xbox olarak adlandırılan uygulama bunların yanında bir de Xbox konsoluna Wi-Fi üzerinden veya hatta bir LTE veya 5G bağlantısı üzerinden erişme özelliğini de destekliyor.

Xbox uygulaması mevcut Xbox’ınızın kontrol etmenize izin veriyor aynı zamanda konsolunuzu evinizin dışında uzaktan başlatabilmeyi de sağlıyor. Xbox, kullanmadığınız durumlarda veya bağlantıyı kestiğinizde ise bekleme moduna geri dönecek.

Apple-icin-Xbox-uygulaması-guncellendi-00

Hatırlatmakta fayda var ki yakın zaman önce Android kullanıcıları için de yeni bir Xbox uygulaması sunuldu. Xbox’ın Play Store uygulaması ise biraz önce bahsettiğimiz App Store uygulamasının güncellenmiş özelliklerine sahip.

Bu yeni Xbox uygulaması da önceki iOS sürümünden çok daha hızlı ve tasarımı genel olarak Xbox genelinde yeni kontrol paneli ve kullanıcı arayüzü ile eşleştiği belirtiliyor. Yenilenen tasarım, Microsoft’un 10 Kasım’da Xbox Series X / S konsollarını piyasaya sürmesi için hazır gibi görünüyor.

Microsoft’un iOS ve iPadOS için Xbox uygulamasının güncellemesi artık indirilebilir durumda.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’un App Store’daki uygulaması güncellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un App Store’daki uygulaması güncellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un App Store’daki uygulaması güncellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?