Microsoft artan taleplere Xbox Live hamlesi yapıyor


29 Mart 2020 Pazar 21:13
Microsoft artan taleplere Xbox Live hamlesi yapıyor

Yakın zaman önce oyun platformlarına yüklenen oyunseverler sistemlerin sorun çıkartmasına neden oluyor. Bu nedenle Sony geçenlerde PlayStation için yavaşlamaya gitmişti. İşte Microsoft tarafından Xbox Live oyunları için benzer bir hamle geliyor.

Bildiğiniz gibi Corona virüsü gerekçesiyle birçok kişi evde daha fazla zaman geçirmeye başladı. Bunun bir sonucu olarak oyun platformlarına olan talep de büyük bir artış gösterdi. Oyun platformlarının tek tek oyunlarında indirim yapması ve ücretsiz hale getirdiği oyunlarla birlikte PS ve Xbox da oyuncu sayısını artırmış oldu. Microsoft ise artan talebe karşılık yeni yaptığı bir açıklama ile Xbox tarafında değişikliğe gidecek.

Microsoft yeni Xbox hamlesi ile dikkat çekiyor

Microsoft, hizmetlerine yönelik artan talebi tahmin etmek için performans ve kullanım eğilimlerini izleyeceğini ve hangi hizmetlerin öncelikli olacağına karar vermek için kriterler belirleyeceğini açıkladı.

Microsoft, bulut hizmetlerini, resmi olarak Corona virüs salgınının neden olduğu büyük talep artışını yönetmek için ayarlıyor. Şirketin bulut bilişim hizmeti olan Microsoft Azure, dünyanın dört bir yanındaki insanlar uzaktan çalışmaya ve evde daha keyifli vakit geçirmek için oyun oynamaya geçtikçe son birkaç hafta içinde yoğun trafik yaşadı.

Bunun yanında şirket,“Teams kullanımında çok önemli bir artış gördük ve şu anda günlük 44 milyondan fazla kullanıcımız var. Bu kullanıcılar, tek bir hafta içinde günde 900 milyondan fazla toplantı ve görüşme yaptı.” diyerek platformunun yoğun talep gördüğünü aktardı.

Microsoft. Xbox Live dahil olmak üzere bazı hizmetlerinde küçük değişiklikler yapıyor.

Platformda yapılan değişilik ile birlikte geçici olarak oyuncuların arka plan yükleme yetenekleri geçici olarak kapatıldı. Yani Microsoft bu hamlesiyle, Xbox Live‘e yeni özel oyun oynama özelliğini devre dışı bırakmış oluyor. İlerleyen günlerde ek düzenlemeler yapılacak mı bilmiyoruz ancak artan talebe karşılık şirket önemli adımlar atıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft artan taleplere Xbox Live hamlesi yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft artan taleplere Xbox Live hamlesi yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft artan taleplere Xbox Live hamlesi yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  2. 2 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  4. 4 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  5. 5 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  6. 6 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  7. 7 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  8. 8 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  9. 9 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  10. 10 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!