Okunma

Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda


19 Nisan 2016 Salı 11:30
Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda

Microsoft Container planlama ve düzenleme hizmeti Azure Container Servisi’ni daha öncesinde açıklamıştı. Bulut bilgi işlem hizmeti olarak kullanıcılara hizmet verecek sistem, gün itibariyle genel kullanıma sunulmuş durumda.

Kullanıcılara veri merkezli işletim sistemi alanında hizmet veren DC, OSFoursquare ve Swarm gibi uygulamaların çalışmasını sağlayan Docker sistemine sahip Azure Container Servisi, geçen yıl duyurulmuştu.

Açık kaynak projelerine odaklı olan kullanıcıların hizmetinde olan sistemin, gün itibariyle genel kullanıma sunulduğu ise Tech Crunch’daki haberde yer aldı.

16-04/19/microsoft-windows-azure-dbegley-flickr-930x620-1461055818.jpg

Sistem Nasıl Çalışacak?

Kullanıcıların veri merkezli işletim sistemi sağladığı DC, OS ve günlük mobil uygulamalarda faydalandıkları Docker sistemini her ikisini bünyesinde barındıran Servisin nasıl işlev göreceğini ise Microsoft yazılım mimarı Mark Russinovich açıkladı.

İki hizmetin hangisinin tercih edilmesi yönündeki kullanıcı görüşlerini odaklarına aldıklarını belirten Russinovich, yeni servis beraberinde her ikisinin aynı bünyede kullanabilecek olmasından kaynaklı kullanıcıların bu tip bir sorun yaşamayacaklarını kaydetti.

16-04/19/wcab306_960.jpg

Ruzzinovich, ayrıca yeni servis ile birlikte, kullanıcıların açık kaynak çözümlerini kullanarak kendi iş yüklerini alabileceklerini ve istedikleri zaman içi taşımalarında kullanabileceklerini ifade etti.

:: Microsoft’un DC, OS ve Docker sistemlerini birlikte kullanıcılara sunduğu Azure Container Servisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sanal makine üzerinde,daha doğrusu bulut bir sistemde işletim sistemi mi çalıştıracağız?Ben mi yanlış anladım?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hayır, Azure ücretli ve daha çok kurumsal şirketlere hitap ediyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Onedrive gibi kullanabilecekmiyiz acaba

" Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Yeni Bulut Servisi Kullanımda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "