Okunma

Microsoft Blu-ray’e Karşı


24 Temmuz 2009 Cuma 12:48
Microsoft Blu-ray’e Karşı

HD-DVD biçiminin babası konumunda olan Toshiba bile şu sıralar Blu-ray oynatıcı işine girmeyi düşünüyorken HD-DVD’nin bir diğer büyük destekçisi Microsoft bu konuda hala inatçılığını sürdürüyor.

Blu-ray’e geçip geçmeyecekleri konusunda sorulan soruya hayır cevabı veren TeamXbox yetkilileri Xbox LIVE Marketplace’ten yapılacak indirmeler ve online seyredilebilecek içeriğin Blu-ray’den daha mantıklı olduğunu belirttiler.

En büyük rakibi olan Playstation 3′ün Blu-ray sürücüsüne sahip olması yüzünden XBOX 360 bu konuda geride kalıyordu. Ancak verilen bu hayır cevabı Microsoft’un asla Blu-ray’e geçmeyeceği anlamına da gelmiyor. Teknoloji dünyası her zaman için sürprizlere gebe olmuştur ve olmaya da devam edecek.

:: Microsoft Blu-ray’e neden geçmek istemiyor?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
Yorum yazın

1 yorum - “Microsoft Blu-ray’e Karşı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu inadın fazla sürmeyeceği kanısındayım. neden derseniz Xbox LIVE Marketplace ‘ten indirilebilecek içerik iternet bağlantısının hızıyla orantılı olduğuna göre kullanıcıların xbox ta inat edeceklerini sanmıyorum. özellikle yeni oyunlar dikkate alındığında Xbox LIVE Marketplace pek mantıklı gelmiyor bana

Geri bildirim