Okunma

Microsoft Çalışanına Hapis Cezası!


25 Eylül 2011 Pazar 12:30
Microsoft Çalışanına Hapis Cezası!

Microsoft çalışanlarından Robert Curry, firmadan yaklaşık yarım milyon doları zimmetine geçirdiği gerekçesiyle Cuma günü yapılan duruşmanın ardından 33 ay hapisle cezalandırıldı.

Yale Üniversitesi ve Hava Kuvvetleri Akademisi‘nden mezun olan Curry, 459.000 doları neden aldığını kendisinin de bilmediğini söyledi. Mahkemede verdiği ifadeye göre, parayı aldığı dönemde kendisine gereksiz yere çok fazla zarar verdiğini ve bu durumdan pişman olduğunu da sözlerine ekledi.

Nisan 2010’dan Kasım 2010’a kadar Curry, büyük para transferi yapabilmek için bir firma kurduğunu ve para transferini gerçekleştirebilmek için Pentad Solutions isimli üçüncü bir firmayı da duruma dahil ettiğini belirtti. Ancak yapılan araştırmalar ve Curry’nin verdiği ifade sonucu Pentad Solutions’ın durumdan haberdar olmadığı kanısına da varıldı.

Savcılar ayrıca Curry’nin, eylemi ortaya çıkmasaydı daha fazla parayı da yine kendi hesabına devredeceğini de savundular. Curry, 33 aylık hapis cezasının dışında firmaya aldığı tüm parayı geri verme cezasına da çarptırıldı.

:: Siz olsaydınız Curry’yi nasıl cezalandırırdınız?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Microsoft Çalışanına Hapis Cezası!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  459.000 dolar ve diğer alınan paralar artık Windows 8 ile bir güzel sırtımıza biner. x liraya üretip y liraya satan firma artık z liraya satar, ondan sonra herkes hep bir ağızdan “Bill amca sana selam korsan kullanmayacaktık ama gördük ki fiyat uçuk HEPTEN KORSAN’a devam…” derse hiç şaşmayın 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çaldım ama bi sor bakalım neden çaldım…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  biri lisans parası deyip alıyor biri demeden. arada bir fark var.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  33 ay az değil mi?Adam simitçiden simit çalmamış ki…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş 🙂

 6. bortu3 dedi ki:

  önüne bir windows 8 koyardım bul bakalım bugları şimdi derdim…

 7. zencicek dedi ki:

  "çaldım ama niye çaldım bende bilmiyom"

 8. fatihcamli dedi ki:

  ii güzel haber.

" Microsoft Çalışanına Hapis Cezası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Çalışanına Hapis Cezası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Çalışanına Hapis Cezası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "