Okunma

Microsoft da Dükkan Açacak


14 Şubat 2009 Cumartesi 07:30
Microsoft da Dükkan Açacak

Apple’ın sahip olup, Microsoft‘un bunca yıldır nasıl geri kaldığını anlamadığımız “mağazalar zinciri” atılımını şimdi Microsoft da gerçekleştiriyor. Elbette Apple’ın donanım, Microsoft’un ise yazılım ağırlıklı firmalar olması, raflarda görülecek ürünlerin hayli farklılık göstereceğinin ipuçlarını veriyor.

Yeni İş Ortaklıkları Kapıda

Microsoft’un raflarında muhtemelen Xbox 360 oyun konsolları ve Zune portatif medya oynatıcılar yer alacak. Ancak firmanın donanım üreticileriyle çeşitli anlaşmalar yapıp, Microsoft yazılımlarıyla bundle edilmiş bilgisayarlar da satması muhtemel. Ayrıca, perakende mağazaların başında ise eski DreamWorks yetkilisi David Porter bulunacak.

Yazılımların dijital satışından daha kârlı olacağını hiç de düşünmediğimiz bu adım, daha çok marka bilinirliğini artırmak ve (Apple gibi) rakiplerinden geri kalmamak için atılmışa benziyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Microsoft
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft da Dükkan Açacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    abi katılıyorum… kar konusunda haklısın ama cidden geri kalmamak için 🙂

" Microsoft da Dükkan Açacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft da Dükkan Açacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft da Dükkan Açacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "