Okunma

Microsoft da Photoshop’ladı!


26 Ağustos 2009 Çarşamba 02:57
Microsoft da Photoshop’ladı!

Microsoft‘un her ülkeye özel olarak hazırladığı sitelerde, yerelleştirilmiş içerikler bulundurulmasına da dikkat ediliyor. Sayısı yüzlerce olan bu siteleri güncellemek, çok da kolay bir iş değil. Microsoft, siteleri hazırlama ve yerelleştirme konusunda işin biraz kolayına kaçmış gibi görünüyor.

Polonya’da Esmer mi Olurmuş?

İki fotoğraf arasındaki bir farkı görebildiniz mi?

Amerika’daki kullanıcılara sunulan web sitesindeki görselde bulunan siyahî iş adamı, Polonya‘daki web sitesi için uygun görülmemiş olacak ki, anında bu kişinin kellesi fotoğraftan uçurulmuş ve sıfırdan bir fotoğraf çekmek yerine beyaz tenli bir bey fotoğrafı eklenmiş. Görseldeki kalan tüm detaylar ise aynı.

Özür Dilendi ve Güncellendi

Kolaya kaçılarak hazırlanan bu görsel, yabancı basında gündeme gelince, Microsoft Polonya ekibi, özür mesajı yayınlayarak fotoğrafı orijinal olarak kullandı.

Microsoft Türkiye‘nin web sayfasında bu tür görseller bulunmuyor ve kullanılan içeriğin tamamı özgün. Kolaya kaçan diğer ülkelerin ofislerini görünce, Microsoft Türkiye ekibi, en azından bir tebrik hak ediyor.

:: Bu haberi çok mu büyüttük dersiniz? Tartışmaya forumda devam edelim.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft da Photoshop’ladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft da Photoshop’ladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft da Photoshop’ladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "