Okunma

Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek!


18 Haziran 2016 Cumartesi 15:30
Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek!

Teknoloji sektörünün dev oyuncularından Microsoft, KIND Financial adlı esrar üretimi gerçekleştiren bir şirketle işbirliğine gitti.

Microsoft’un esrar satışını destekler nitelikte bu davranışının arkasında, şirketin gelecek süreçte esrar tüketiminin yasal olacağını düşünmesinden kaynaklı olduğu belirtiliyor.

16-06/18/24dfb850e9d8f789ccf00686512f51ce-1466257141.jpg

Microsoft esrar tohumunun yasal olacağını düşünüyor

Kenevir bitkisinin tohumlarından elde edilerek, uyuşturucu madde yapımında kullanılan marijuana, bazı Eyaletler’de yasal olsa dahi, Federal Hükümet Anayasası’nda yasaklı maddeler statüsünde bulunuyor.

Albuquerque, New Mexico’da kurulan Microsoft ise, şimdiki adımı beraberinde teknoloji ile esrarın bütünleşebilme ölçütünün sorgulanmasına neden oluyor.

Microsoft’un KIND Financial adlı şirketle işbirliğine gitmesinin, medikal alanda, sağlık sektöründe söz konusu bitkilerin kullanılması noktasında hükümet organları ile diyalog sürecini başlatma amacıyla doğru orantılı olduğu ifade ediliyor.

Fakat içerisinde Kalifornia’nın da bulunduğu beş eyalet, söz konusu maddenin sağlık sektöründen ziyade eğlence amaçlı olarak, kullanıldığı görüşünü dile getiriyorlar. Önümüzdeki sonbaharda 5 eyalet esrarın yasal olup olmaması konusunda oylamaya gidecek.

ABD’de aynı zamanda bazı bankalarda esrar satışı konusunda aktif bir görevde bulunurken, bankaların bu tutumları çoğu kimse tarafından eleştiriliyor.

16-06/18/heath-problem-in-usa.jpg

Microsoft Eyalet Ve Yerel Yönetim Çözümleri Direktörü Kimberly Nelson, işbirliğinin sanayi alanında bir hareketlenme meydana getireceğini belirtirken, anlaşmanın Microsoft’un büyümesine yapacağı katkıyı yadsımıyor.

Microsoft’un Los Angeles merkezli olarak başlatacağı girişimin insanların esrara daha kolay ulaşabilmesi noktasında son derece yardımcı olacağı New York Times’daki haberde yer aldı.

Hükümet ile yerel yönetimler arasındaki diyaloğu başlatma tercihi de Microsoft’un üstlendiği görevlerden bir diğeri olacak.

:: Microsoft’un söz konusu girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

33 yorum - “Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kadar değişik cahiller var bu ülkede bonzai ile esrarı bit tutuyirlar. Torbacıdan esrar almaya giden vatandaşlara bak bu yeni geldi cigaradan daha kyak sana bundan vereyim deyipde milleti bonza jamaikaya selviye alıştırdılar şimdi esrar içmiyorlar hatta esrar bulunmuyor ama her yerde sentetik buluyorsunuz. Bunun için bu iş kontrol altında olursa daha başarılı olur bu arada alkol esrardan daha tehlikeli o neden serbest esrardan komaya giren duymazsin esrar içip kavga etmezsin esrar içip sağa sola saldirmazsin ama akol adama her şeyi yaptirir harla gelsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dayım damardan esrar içerken öldü. allah belanı versin mikrosoft.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam senin gözün de biz cahil olalım.Sen alim ***** o thc insan beynini uyuşturan etken ***** kadar yüksek olursa o kadar etkili ve tehlikeli ***** sürekli kullananlar için aynı şeyi söyleyemem zamanla vücut alışır etki yapmaz ve daha güçlü uyuşturuculara geçiş ve kullanma isteği baş***** rahatsızlıkları arttırır(psikolojik rahatsızlığı olana esrar önerilir)diyerek saçmalamışsın .Sen de bunu bu kadar savunan birisi olarak bence kullanı***** sana bayağı dert yanmışsın it le köpek le torbacıyla uğraşmayız diye.
  Savunmaya bak dünya da tıbbi ilaç olarak kullanılıyormuş.Evet ama bu içmek için satılan kadar kolay para kazandırmıyor ve o kadar kolay ve çok satılmı***** kılıf uydurmayalım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İşte bu kadar cahil toplumlarda esrar yasaklanır ve terör örgütleri esrar satışına el atar. Esrar'ın etken maddesi THC kanserli hücre oluşumunu engelleyen bir maddedir. Dünyanın çoğu gelişmiş ülkelerinde Kanser hastalarına ve psikolojik rahatsızlığı olanlara esrar önerilmektedir. Ülkemizde esrar sentetik uyuşturucularla bir tutuluyor ve cahil kesim ismini duyar duymaz kaçışmaya başlıyor. Halbu ki esrar satışı yasallaşsa hem devlet için vergi geliri olur hem de terör örgütlerinin bu işten nemalanması engellenir. Aynı zamanda kullanıcıları da itle köpekle torbacıyla uğraşmak zorunda bırakmaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  mikrosoft elemanları yakında köşe başlarında torbada tutar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  SDN ***** / 12:46; Geçtiğimiz yüzyıl morfin (eroin) de ilaç diye veriyorlardı doktorlar! Hatta 1926'da, T.C. Uyuşturucu Maddeler İnhisarı adı altında 3 (üç) tane eroin fabrikası bile kurulmuştur…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Torbacı oldu desene Microfost 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft her köşe başında torba mı tutacak yoksa?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  🙂 Öyle görünü***** para insanların beyin lerini uyuşturup ceplerindeki parayı almanın en kolay ***** gerek var yeni teknoloji ler üretmeye.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  insanları uyuşturup kendi ürünlerini kullandırabilecek seviyeye getirmeye çalışıyor olmasın? zira şuan normal insanlar tarafından kullanılamayacak durumda.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Firma farklı sektörlere girmeyi planlıyor artık bana göre uzun zamandır yerlerinde sayıyorlardı ceo değişikliği yaramış ancak bu kadar girişim biraz tuhaf şirket nereye gidiyor bilemedim gittikçe amaçsızlaşıyorlar gibime geliyor artık kaliteden çok para ön planda sanki.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft Windows 10 dan umduğunu bulamadı, kendini uyuşturucuya verdi.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar keneviri yani esrar olarak adlandırılan bitkiyi adam akıllı araştırın Microsoft'un böyle bir bitkiye destek vermesinin anlamı herkes kafayı çeksin uyuşturucu yasal olsun diye değildir. Kenevir uyuşturucu madde üretmek dışında bir çok işe yarar. Plastik kadar sert madde üretilebilir, 1 dönüm ağacın üretebileceği kağıdın 4 katını 1 dönüm kenevir tarlası üretebilir sabun üretiminde kullanılabilir ve oldukça steril bir ürün elde edilir ve bunun gibi bir çok endüstiriel ürün üretilebilir ama en önemli yanı medikal olarak kullanımı oldukça güçlü bir madde olan THC'yi barındıran kenevir maddesi ilaç yapımı ve bir çok hastalığın tedavisi için kullanılabilir. Kenevirin şuan dünya çapında uyuşturucu gibi kötü bir üne sahip olmasının sebebi çok kullanıldığı dönmelerde batmak üzere olan petrol ve sabun şirketlerinin yaptığı karalama kampanyasıdır. Kenevir zararlı bir madde olabilir ama zararından daha çok yararlı bir maddedir ve umarım en kısa sürede tüm dünya üzerinde yasal olur ve petrol gibi daha zararlı maddelerin kullanımı en aza indirgenir.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Uyuşturucu satıcısı microsoft ☹️

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bilip bilmeden esrar icince yok bedeninde hastalık olur yok paranoyak olursun diyen arkadaş; Ben Hem paranoyagim hemde beden olarak birçok hastalık geçirmiş biriyim hayatim boyunca agzima ne içki ne sigara goturdum uyusturucu hiç almadım ve hala karsiyim. Peki sence marihuana'mı bizim ulkeyi bu hale getirdi insanlar umutsuz uzgun, erkekler abazanlasmis, kadinlarin beyni yikanmis. haberlerde ulkemiz hizli gelisiyor diyorlar fakat hepsi yalan. Hepsi birer oyun. Ben disari ciktikca her geçen gün daha Amaçsız insanlarla karsilasmaya basladim. Üzüntü, Stres boylece birbirini izledi ve ben şu anda hicbir uyusturucunun bana toplumun ve koyunlastirici duzenin verdigi zarardan daha fazla zarar verebilecegini düşünmüyorum

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Allah belanı verdiğinde görücen microsoft

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Esrar diğer uyuşturucular gibi değildir. Faydaları saymakla bitmez, dünya zararlı maddeler listesinde esrar 20. sırada bulunurken sigara ve alkol 18. sırada bulunur, yani ikisinden daha az zararlıdır. Bağımlılık oranı da sigaradan daha azdır. Tıpta hemen hemen her alanda kullanılır, kanser, epilepsi, şizofreni, glukom ve binlerce türü. Yasaklanışı ise zamanında Esrarın binlerce sanayide kullanılışı bazı amerikan patronlarının ve devletinin işine gelmeyecekti, bu yüzden tüm gazetelerde bir süre ortak kararla kötüleme kampanyası başlattılar. Yasaklanış sebebi budur, kenevir alaşımlı çelik normal çelikten 10 kat daha sağlamdır, araba sanayisinde kullanılır, 1 dönüm kenevir 25 dönüm ağaçla aynı oksijeni sağlar, kenevirden yapılan kağıt 3 kere geri dönüştürülebilir. Daha binleerrce, biraz devlet haber sitelerine bakmak yerine özgür yayın yapan sitelerden okuyun, bilinçlenin.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Aslında sentetik uyuşturucuya da el atsa kullanan arkadaşlar için iyi olur ulan tam kafayı yemiş bunlar

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Amerika uyuşmuş insanları daha çabuk köle yapar, onun içindir 🙂

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Bill reisi otobanda donla dolaşıyor bir biçimde göreceğiz.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Kafayi yemis millet ***** gidin de sizde kurtulun bizde

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Guzel haber.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Esrar denen uyuşturucu ve diğer bütün uyuşturucu ve uyarıcı maddeler insanın hem bedeninde hemde ruhunda büyük hastalıklara yol aç***** psikolojisini bozar insanı paranoyak yapar.
  Microsoft windows phone işletim sistemine sahip lumia telefonlarına windows 10 güncellemesini ***** instagram youtube gibi milyarlarca insanın kullandığı uygulamaları güncellesin.
  İnstagrama giremiyorum bir haftadır.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  ooo bill gates reyiz torbacılığa başlamış 😀

 25. SDN Okuru dedi ki:

  ***** ve Snoop dogg la fazla takılmış bunlar

" Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Esrar Satışını Destekleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "