Okunma

Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı!


12 Kasım 2018 Pazartesi 10:10
Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı!

Güncel konsol savaşını Sony‘e kaptıran Microsoft, gelecek nesil konsol savaşı için şimdiden çalışmalara başladı. Her geçen gün yeni stüdyolar satın almaya devam eden firma, şimdi de sevilen oyunlardan biri olan Fallout New Vegas yapımcı stüdyosunu bünyesine kattı.

Microsoft Fallout New Vegas yapımcı stüdyosunu bünyesine kattı!

Oyun dünyasının sevilen iki stüdyosu olan Obsidian ve inXile firma tarafından satın alındı. Obsidian’ın bugüne kadar yapımcılığını üstlendiği oyunlara, FalloutNewVegas, Knights of the Old Republic 2 ve Pillars of Eternity‘yi örnek olarak gösterebiliriz. inXile tarafında ise Fantastic Contraption serisi, Torment Tides of Numenera ve Wasteland 2 gibi oyunlarla biliniyor.

microsoft fallout new vegas

Şirketin böylesine iki güçlü stüdyoyu bünyesine katması, önümüzdeki konsol savaşlarının sert bir şekilde geçeceğinin işareti olabilir. Bu yıl Sony ve Microsoft arasındaki savaşın pek çekişmeli geçmediğini belirtebiliriz. Bunun en önemli sebebi ise şirketin kendine özel oyunlarda geri kalması oldu. Sony; God of War, Spiderman ve Uncharted 4 gibi yapımlarla konsol satma başarısı gösterdiğini ekleyelim.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ulan şu New Vegas 2 yi en az half life 3 kadar bekliyorum. Ama çıkmayacak biliyorum 😥

" Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Fallout New Vegas yapımcısını satın aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "