Okunma

Microsoft, Farecast’i Aldı


17 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
Microsoft, Farecast’i Aldı
Microsoft yeni bir hamle daha yaparak Orbitz ve Kayak benzeri bir online seyahat acentesi olan Farecast‘i satın aldı. 115 milyon dolar karşılığı yapılan satış ile ilgili Farecast tarafı yalnızca ‘birçok yeni olanak sağlayacağı’ şeklinde açıklama yaparken, Microsoft’un bu siteyi ve içerdiği arama teknolojisini basit bir seyahat sitesinin ötesine nasıl taşıyacağı henüz bilinmiyor.

En Ucuz Bileti Size O Buluyor

Farecast, dünya genelinde uygun fiyatlı uçak biletleri ve tarifeleri bulmaya yarayan bir arama motoru işlevi görüyor. Kalkış ve varış noktalarını belirledikten sonra, uçuşla ilgili saat, kişi ve uçuş tipi gibi seçenekleri de ayarlayıp size en uygun bileti arayabiliyorsunuz. İsteyenler için Hotwire, Expedia, Travelocity gibi servislerle kıyaslama yaptırmak da mümkün. Bakalım Microsoft Farecast servisini hangi amaca hizmet etmek için kullanacak.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Farecast
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Microsoft, Farecast’i Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    millet youtube’leri facebookları almak için savaşa dursun,microsoftta farecast i alsın 🙂

    Farecast büyükbir firma ama cokta sektörle alakalı değil.

    Microsoft git gide karizmasını yitiriyor….

Geri bildirim