Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı


24 Ağustos 2020 Pazartesi 17:30
Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı

Uzun bir aradan sonra yenilenerek oyun dünyasında yerini alan Microsoft Flight Simulator, dolaylı olarak aksesuar dünyasında da dikkat çeken etkiler oluşturmaya başlamış durumda. Kısa bir süre önce gelen yeni bilgilere göre ise en çok Microsoft Flight Simulator joystick satışlarına etki etmeye başlamış gibi görünüyor. Daha önce yayınlanan beklentiler, anlaşıldığı kadarı ile çok daha fazlası ile sonuçlanacak.

Microsoft Flight Simulator joystick stoklarını tüketmeye başladı

Microsoft Flight Simulator çıkışı sonrasında yapılan analizlere göre birçok markanın farklı joysticklerinin stokları tükenmeye başlamış durumda. Amazon üzerindeki satışlardan anlaşıdığı kadarı ile birçok kullanıcının yeni oyun ile birlikte tercih ettiği ek donanım, yeni bir joystick oluyor.

Microsoft Flight Simulator joystick

Daha öncesinde de Microsoft Flight Simulator ile birlikte kullanıcılar, en çok joystick satın almayı tercih ediyordu. Her ne kadar bir oyun olarak Microsoft tarafından lanse edilse de son kullanıcıya ulaşan en başarılı temel uçuş similasyonu olarak Flight Simulator gösterilebiliyor. Dolayısı ile bu doğrultuda satın alan kullanıcılar, daha detaylı bir similasyon deneyimi için joystick satın almayı tercih ediyor.

Hatırlatmak gerekirse çıkış yapmadan önce çeşitli analizler yayınlanmış ve Microsoft Flight Simulator’ın satışları kadar genel olarak aksesuar dünyasında önemli bir etki oluşturacağı yorumları yapılmıştı. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde yeni oyunun, 3 ile 4 milyar dolar arasında değişen aksesuar satışlarına dolaylı sebep olacağı ifade edilmişti.

Şimdi gelen sektördeki stok durumlarından anlaşıldığı kadarı ile söz konusu bu beklentiler, yerine gelecek gibi görünüyor. Ekim ayında çıkması beklenen Star Wars: Squadrons ile birlikte de söz konusu bu satışlar daha da artabilir. İlerleyen günlerde bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar istediği zaman istedigini alabiliyor bir de bize bak 3 aydır psu alamadım daha da artiyor fiyatı

" Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 2. 2 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 3. 3 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 4. 4 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 5. 5 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 6. 6 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 7. 7 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 8. 8 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 9. 9 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 10. 10 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!