Okunma

Microsoft Geleceğin Farelerini Tasarladı


09 Ekim 2009 Cuma 06:30
Microsoft Geleceğin Farelerini Tasarladı

Microsoft donanım araştırma ekibi, Windows 7 ile yaygınlaşacak olan multi-touch özelliklerini kullanan beş yeni fare prototipi hazırladı. Tanıtılan bu beş yeni fare henüz tasarım aşamasının çok başlarında ve her biri multi-touch’a farklı açılardan yaklaşıyor. Bu yeni prototiplerin standart fare tasarımlarının yerini alması hedefleniyor.

Videoyu izleyebilmek için resmin üzerine tıklayın

Microsoft’un resmi sitesinde Mouse 2.0 adıyla bir videoda tanıtılan fare prototiplerinde çok enteresan özellikler yer alıyor. Bazılarının üzerinde hiç tuş bulunmayıp, parmağınızın dokunu algılanırken bazılarını kullanmak için dokunmanıza bile gerek kalmıyor. Hazırlanan bu prototiplerin ticari ürün olarak piyasaya çıkıp çıkmayacağını henüz bilmek mümkün değil. Ancak eğer olurda bu prototipler geleceğin standartı olursa, bunu şimdiden görmek için Microsoft’un resmi sitesindeki videoyu izleyin.

:: Microsoft’un fare prototiplerinden en çok hangisini beğendiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Geleceğin Farelerini Tasarladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Geleceğin Farelerini Tasarladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Geleceğin Farelerini Tasarladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "